Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Henn Põlluaas presidendile: rahvusvaheline konsensus kehtib selle kohta, et riikide piire ei tohi muuta vägivaldsel teel

03.02.2020
Henn Põlluaas
© UU

Riigikogu esimees Henn Põlluaas kirjutab sotsiaalmeedias sellest, et president Kaljulaidi jutt rahvusvahelisest konsensusest Euroopa sõjajärgsete piiride osas on eksitav.

“Eile kostus presidendi Tartu rahulepingu aastapäevakõnest, et me peame austama rahvusvahelist konsensust, mille kohaselt Euroopa sõjajärgseid piire enam ümber ei joonistata. Vastupidine retoorika tekitavat asjatut segadust.

Mina ei ole mingisugusest sellisest konsensusest küll kuulnud. Mitte ühtegi sellesisulist rahvusvahelist kokkulepet ega konventsiooni ei eksisteeri. Kelle vahel see “konsensus” on? Putini ja … vahel? Kremlile see muidugi meeldiks.

Tegelikkus on risti vastupidine. Euroopa sõjajärgsed piirid on juba ammu ümber joonistatud. Need piirid olid kuritegeliku kommunistliku terrorirežiimi poolt vägivalla teel joonistatud mittelegaalsed piirid.

Sellise äraspidise loogika järgi ei eksisteeriks ju ei Eestit, Lätit, Leedut, Gruusiat, Ukrainat jt riike. Kui sõjajärgsed piirid oleks pühad, nagu president väidab, siis oleks ju täna vaid üks suur Venemaa, mille rüpes me oleksime. Jugoslaavia asemel ei oleks muid Balkani riike ja ka Saksamaa ühinemine oleks ära jäänud. Raske uskuda, et keegi kutsub meid midagi sellist austama.

Tundub, et keegi midagi lootusetult segi ajanud. Jah, piiride osas on rahvusvaheline konsensus olemas küll. Aga konsensus on hoopiski selles, et riikide piire ei tohi muuta vägivaldsel teel. Ja see on täiesti teine asi.

See mitte ei tekita segadust, vaid tugevdab argumenti nõuda Venemaalt tagasi nii meilt kui Gruusialt ja Ukrainalt vägivaldselt ära võetud, okupeeritud ja annekteeritud alad.”