Henn Põlluaas presidendile: rahvusvaheline konsensus kehtib selle kohta, et riikide piire ei tohi muuta vägivaldsel teel

Eesti,
©UU
Riigikogu esimees Henn Põlluaas.

Riigikogu esimees Henn Põlluaas kirjutab sotsiaalmeedias sellest, et president Kaljulaidi jutt rahvusvahelisest konsensusest Euroopa sõjajärgsete piiride osas on eksitav.

“Eile kostus presidendi Tartu rahulepingu aastapäevakõnest, et me peame austama rahvusvahelist konsensust, mille kohaselt Euroopa sõjajärgseid piire enam ümber ei joonistata. Vastupidine retoorika tekitavat asjatut segadust.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Mina ei ole mingisugusest sellisest konsensusest küll kuulnud. Mitte ühtegi sellesisulist rahvusvahelist kokkulepet ega konventsiooni ei eksisteeri. Kelle vahel see “konsensus” on? Putini ja … vahel? Kremlile see muidugi meeldiks.

Tegelikkus on risti vastupidine. Euroopa sõjajärgsed piirid on juba ammu ümber joonistatud. Need piirid olid kuritegeliku kommunistliku terrorirežiimi poolt vägivalla teel joonistatud mittelegaalsed piirid.

Sellise äraspidise loogika järgi ei eksisteeriks ju ei Eestit, Lätit, Leedut, Gruusiat, Ukrainat jt riike. Kui sõjajärgsed piirid oleks pühad, nagu president väidab, siis oleks ju täna vaid üks suur Venemaa, mille rüpes me oleksime. Jugoslaavia asemel ei oleks muid Balkani riike ja ka Saksamaa ühinemine oleks ära jäänud. Raske uskuda, et keegi kutsub meid midagi sellist austama.

Tundub, et keegi midagi lootusetult segi ajanud. Jah, piiride osas on rahvusvaheline konsensus olemas küll. Aga konsensus on hoopiski selles, et riikide piire ei tohi muuta vägivaldsel teel. Ja see on täiesti teine asi.

See mitte ei tekita segadust, vaid tugevdab argumenti nõuda Venemaalt tagasi nii meilt kui Gruusialt ja Ukrainalt vägivaldselt ära võetud, okupeeritud ja annekteeritud alad.”

One commentOn Henn Põlluaas presidendile: rahvusvaheline konsensus kehtib selle kohta, et riikide piire ei tohi muuta vägivaldsel teel

  • Avatar

    Kurb on, kui meie butatiino ei saa aru sellest, et kuidas Eesti eraldus NSVL-ist.
    Selline väide tegelikult välistab ka Kataloonia püüdlused.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused