Henn Põlluaas: president loobib Eesti kaitsevõimele kaikaid kodarasse

Eesti,
©UU
Henn Põlluaasa sõnul on presidendi otsus ohtlik riiklikule julgeolekule.

EKRE Riigikogu saadik Henn Põlluaas kritiseerib teravalt president Kaljulaidi neljapäevast otsust jätta välja kuulutamata kaitseväele täiendavaid varjatud jälgimise õigusi andva seaduse.

“President Kaljulaidi otsus mitte anda kaitseväele varjatud jälgimise õigust ehk siis hiljuti Riigikogus vastu võetud seaduse mittekinnitamine, tähendab Eesti reaalsetele julgeolekuohtudele vilistamist ja meie kaitsevõimele kaigaste kodaratesse loopimist,” kirjutab Henn Põlluaas sotsiaalmeedias. “See samm piirab meile üliolulise vastuluurevõimekuse arengut ning takistab võõrriikide agentide paljastamist, kellel on õnnestunud infiltreeruda.”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Näitena toob Henn Põlluaas hiljuti vahele jäänud “näidisintegreerujast” riigireeturi Deniss Metsavase, kellel oli õnnestunud oma pesa lausa peastaapi punuda. Seadus oleks tema sõnul andnud kaitseväeluurele õiguse teostada sensitiivse teavet omavatele isikutele põhjalikku taustakontrolli ja vajadusel viia läbi ka nende varjatud jälgimist.

“Tänases geopoliitilises olukorras, kus Venemaa agressiivsus ja luuretegevus teistes riikides, sealhulgas Eestis, üha hoogustub, ning teised riigid, nagu näiteks Soome, just nimelt tõstavad enda luure- ja vastuluurevõimekust, on presidendi samm täiesti arusaamatu. Cui Bono? Kellele see kasulik on? Igatahes mitte Eesti Vabariigile,” räägib EKRE poliitik.

Presidendi kantselei teatel olevat seadus on vastuolus põhiseadusega ning võivat oluliselt riivata inimeste põhiõigusi. Siit on näha, kuidas euroametnikust president toob sisse Läänes nii tavaliseks muutunud praktikat, kus üksikisiku suureks paisutatud õigused hakkavad ahistama ühiskonna omi.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused