Henn Põlluaas: president loobib Eesti kaitsevõimele kaikaid kodarasse

Henn Põlluaasa sõnul on presidendi otsus ohtlik riiklikule julgeolekule.

EKRE Riigikogu saadik Henn Põlluaas kritiseerib teravalt president Kaljulaidi neljapäevast otsust jätta välja kuulutamata kaitseväele täiendavaid varjatud jälgimise õigusi andva seaduse.

“President Kaljulaidi otsus mitte anda kaitseväele varjatud jälgimise õigust ehk siis hiljuti Riigikogus vastu võetud seaduse mittekinnitamine, tähendab Eesti reaalsetele julgeolekuohtudele vilistamist ja meie kaitsevõimele kaigaste kodaratesse loopimist,” kirjutab Henn Põlluaas sotsiaalmeedias. “See samm piirab meile üliolulise vastuluurevõimekuse arengut ning takistab võõrriikide agentide paljastamist, kellel on õnnestunud infiltreeruda.”

Näitena toob Henn Põlluaas hiljuti vahele jäänud “näidisintegreerujast” riigireeturi Deniss Metsavase, kellel oli õnnestunud oma pesa lausa peastaapi punuda. Seadus oleks tema sõnul andnud kaitseväeluurele õiguse teostada sensitiivse teavet omavatele isikutele põhjalikku taustakontrolli ja vajadusel viia läbi ka nende varjatud jälgimist.

“Tänases geopoliitilises olukorras, kus Venemaa agressiivsus ja luuretegevus teistes riikides, sealhulgas Eestis, üha hoogustub, ning teised riigid, nagu näiteks Soome, just nimelt tõstavad enda luure- ja vastuluurevõimekust, on presidendi samm täiesti arusaamatu. Cui Bono? Kellele see kasulik on? Igatahes mitte Eesti Vabariigile,” räägib EKRE poliitik.

Presidendi kantselei teatel olevat seadus on vastuolus põhiseadusega ning võivat oluliselt riivata inimeste põhiõigusi. Siit on näha, kuidas euroametnikust president toob sisse Läänes nii tavaliseks muutunud praktikat, kus üksikisiku suureks paisutatud õigused hakkavad ahistama ühiskonna omi.

Kommentaarid