Henn Põlluaas: rahvalt tuleb tihedamini arvamust küsida kui kord nelja aasta jooksul

Eesti,
- Updated
Henn Põlluaas

Tuleval esmaspäeval algab riigikogus abielureferendumi esimene lugemine. Opositsioon on välja käinud plaani esitada tuhandeid muudatusettepanekuid ja sedasi tõkestada referendumi jõustumine.

Riigikogu esimees Henn Põlluaas (EKRE) käis ühe võimalusena välja riigikogu kodu- ja töökorra seaduse muutmise, et inimesed saaksid kevadel referendumil oma hääle anda.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Kui obstruktsiooniga lülitatakse riigikogu täielikult välja, et neil pole võimalik ühtegi muud teemat arutada, siis see muudab riigikogu aastaks töövõimetuks. See on vastutustundetus,” kordas Põlluaas Delfile varemöeldut.

Sotsiaaldemokraadid on ühismeedias öelnud, et plaanivad esitada tuhandeid muudatusettepanekuid, kuna referendum pole kohane demokraatlikule riigile ja lõhestab ühiskonda. Põlluaas arvab vastupidist. “Kui rahvas saab ühiselt koos otsustada, siis see peaks just rahvast ühendama ja sidusust tekitama. Samas peaks tekitama referendum leppimise, et üks terav küsimus saab lõpuks päevakorrast.”

Opositsiooni plaani vastu saab võidelda riigikogu kodu- ja töökorra seadust muutes. “Näiteks saab seada mingid piirangud, kui palju võib selliseid takistavaid muudatusettepanekuid teha; kas iga ettepaneku vahele saab vaheaega võtta ja nii edasi,” kirjeldas Põlluaas Delfile. “Variante on piisavalt, et opositsioonile jääks võimalus ettepanekuid teha, aga see ei kahjustaks riiki.”

Muudatusettepanekud käib üle põhiseaduskomisjon, kes võib sarnased ettepanekud grupeerida ja sedasi hääletusaega vähendada. Mil moel plaanib opositsioon referendumi vastu minna, selgub esmaspäeval. Põlluaas märkis veel, et tema hinnangul tuleb rahvalt tihemini, kui kord nelja aasta jooksul arvamust küsida.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused