Henn Põlluaas: Riigikohtu otsus tunnistada pensionireform põhiseadusele vastavaks tõendab Riigikogu seadusloome head taset

Eesti,
©Riigikogu
Riigikogu esimees Henn Põlluaas

Riigikogu esimees Henn Põlluaas avaldas heameelt Riigikohtu otsuse üle, mille järgi kogumispensioni reform ei ole Eesti Vabariigi Põhiseadusega vastuolus.

„Riigikohus andis selle otsusega kõrge hinnangu parlamendi töö kvaliteedile. Riigikohtu otsus tunnistada pensionireform põhiseadusele vastavaks tõendab Riigikogu seadusloome head taset, eriti arvestades kõnealuse reformi olulisust, keerukust ja sellega kaasnenud emotsioonidest kantud diskussioone,“ ütles Põlluaas.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Põlluaasa sõnul tõi Riigikohtu otsus põhiseaduspärasuse küsimuses kaasa lõpliku õigusselguse. „Otsus võttis aluse igasugustelt kõnealuse reformi suunas esitatud süüdistustelt,“ ütles Põlluaas. „On eriliselt tähtis, et Eesti inimesed saaksid kindlad olla, et parlamendis toimuv õigusloometegevus on vastavuses kehtiva põhiseadusega.“

„Riigikogus vastu võetud kohustusliku kogumispensioni reform arvestab ja kaitseb kõige parimal moel meie tööl käivate inimeste ja pensionisaajate huve,“ lisas Riigikogu esimees.

Riigikogu võttis 29. jaanuaril vastu Kogumispensionide seaduse ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse (108 UA), millega muutus teise sambaga liitumine või sealt välja astumine vabatahtlikuks. Valitsuse usaldushääletusega seotud seaduse poolt hääletas 56 ja vastu oli 45 rahvasaadikut. President jättis seaduse kahel korral välja kuulutamata ja vaidlustas selle Riigikohtus, tuues põhjenduseks reformi mittevastavuse põhiseadusega.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused