Henn Põlluaas: riigireeturitest ametivannet rikkunud saadikud peavad astuma tagasi

Eesti,
- Updated
Henn Põlluaas

“Opositsioonierakonnad on asunud oma raevuka abieluvastase obstruktsiooniga lammutama juba Eesti põhiseaduslikku korda ning ohustavad isegi meie riiklikku suveräänsust ja territoriaalset puutumatust,” kirjutab riigikogu esimees Henn Põlluaas (EKRE).

Reformierakondlased Urmas Kruuse, Jüri Jaanson ja Ants Laaneots soovisid panna rahvahääletusele küsimuse, kas Eesti Vabariigis oleks parem elada, kui Eesti Vabariik kuuluks Venemaa koosseisu. Valdo Randpere ja Jüri Jaanson soovisid küsida, ka loovutada Saaremaa Lätile.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Põhiseaduse järgi on Eesti iseseisev, sõltumatu riik, mille iseseisvus on aegumatu ja võõrandamatu ning territoorium ühtne ja jagamatu. Tegemist on selgelt Eesti riikliku iseseisvuse, põhiseadusliku korra ja territoriaalse terviklikkuse vastu suunatud ettepanekutega, mis karistusseadustiku järgi kvalifitseeruvad riigireetmiseks, sõltumata sellest, kas need võeti lõpuks koalitsiooni survel tagasi või mitte.

Reformierakond on need uskumatud ettepanekud heaks kiitnud ja saatnud arutamiseks põhiseaduskomisjonile, nõudes nende käsitlemist koos kõikide teiste ettepanekutega. Seetõttu võiks isegi küsida, kas antud põhiseadusliku korra vastane tegevus laieneb grupiviisiliselt tervele erakonna fraktsioonile või jääb vaid konkreetsetele isikute süüks.

On selge, et nii see jääda ei saa ega tohi. Tegemist ei ole naljaga. Opositsiooni esitatud enneolematud ja pretsedenditud ettepanekud on jõudnud juba isegi Venemaa meediasse.

Reformierakond peab võtma selles küsimuses selge seisukoha ja vastutuse, mõistma ühemõtteliselt hukka igasugused katsed lammutada Eesti riiklikku iseseisvust ja territoriaalset terviklikkust ning vabandama Eesti avalikkuse ees. Erakonna esimehe Kaja Kallase ja Urmas Kruuse veiderdavad õigustused ei ole piisavad ning teised ettepanekute tegijad on olnud vait.

Kõik kõnealused riigikogu liikmed on jõhkralt rikkunud oma põhiseadusevastaste ettepanekutega ametivannet, olla truu Eesti Vabariigile, eesti rahvale ja põhiseaduslikule korrale.

On loomulik, et kõik kõnealused ametivannet rikkunud riigikogu liikmed peavad vastutama oma tegude eest ja astuma tagasi. Nende käitumine on andestamatu, sellele puuduvad igasugused vabandused.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused