Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Henn Põlluaas sõitis Aafrikasse tutvuma Eesti arenguabiga

18.03.2016
IMG_1281

Riigikogu väliskomisjoni liige Henn Põlluaas sõitis visiidile Ghanasse, et tutvuda sealse vajadusega arenguabi järele ning koostööprogrammide seniste tulemustega.

Visiidil tutvutakse abistamisorganisatsiooni MTÜ Mondo projektidega, mille kaudu toetatakse Põhja-Ghana laste põhi- ja keskkooliharidust ning lesestunud naisi. Külastatakse koole, kohtutakse haridusameti ja kohaliku omavalitsuse esindajatega, aga ka Eesti ettevõtjatega Ghana pealinnas Accras.

„Aafrika on üks kiiremini arenevaid regioone maailmas. Kuna sealne rahvastik kasvab prognooside kohaselt praeguselt 1,2 miljardilt 2,5 miljardile juba sajandi keskpaigaks, siis on oluline, et suure rahvaste rände ärahoidmiseks käiks mandri majanduslik areng demograafiliste protsessidega käsikäes,“ ütles Põlluaas, kes toetab ka isiklikult MTÜ Mondo kaudu ühe põhikoolis käiva Keenia lapse haridust.

„Me peame õppima kriise ennetama ja arenguabi andmine Aafrikale on selleks üks võimalusi. Tõhusam on pakkuda arenguabi kohapeal, kui ohjeldada tulevikus rändekriisi ning tegelda põgenike lõimisega Euroopa kultuuriruumi.“

Reis Ghanasse toimub Euroopa Komisjoni poolt rahastatava Media4Development projekti raames. Henn Põlluaas naaseb Ghanast 23. märtsil.