Henn Põlluaas: sotsid kavatsevad hakata eesti lapsi sundvenestama

Eesti,
- Updated
©UU
Henn Põlluaas

Täna Riigikogus toimunud arutelus “Venekeelsete lasteaedade ja koolide üleminek eestikeelsele õppele” andis Jevgeni Ossinovski sisuliselt mõista, et sotside eesmärgiks on teha Eesti kool kakskeelseks, ütles EKRE aseesimees Henn Põlluaas.

„Peale selle, et Ossinovski taunis kõigi lasteaedade ja koolide muutmist eestikeelseks, oli paljastav tema seisukoht, mille järgi „Eesti hariduspoliitiline lõppeesmärk peaks olema üks Eesti kool, kus eesti- ja venekeelsed lapsed õpivad koos, suure tähega – Eesti kool“. Nagu me teame, tähendab väikese algustähega „eesti kool“ eestikeelset ja eestimeelset kooli. Suure algustähega „Eesti kool“ tähistab vaid kooli geograafilist paiknemist Eestis. Sotsid toetavad ühendatud koolidesse nn kahekeelse keelekümbluse sisseviimist. See tähendab, et pool ajast õpitakse eest keeles, pool ajast vene keeles,” ütles Põlluaas.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Arvestades, et näiteks Ida-Virumaa 180-st õpetajast 140 ei ole võimelised eesti keeles tunde andma, tähendab see eesti laste jaoks kohati kogu õpetuse vene keelseks muutmist.“

Põlluaasa sõnul ei paistnud sellist venestamisohtu isegi okupatsiooniajal. „Siis said eesti lapsed said koolis ikka emakeeles hakkama. Nüüd kakskümmend seitse aastat pärast taasiseseisvumist on riigikogus erakond, kes on võtnud enda eesmärgiks haridussüsteemi ja eestlaste sundvenestamise.“

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused