Henn Põlluaas: suveräänsete riikide õigus ise otsustada on viimastel aastatel suures osas kahtluse alla seatud

Eesti,
©UU
Henn Põlluaas

Eesti, Läti, Poola, Tšehhi, Slovakkia ja Ungari parlamentide väliskomisjonide esimehed arutasid eilsel videokohtumisel rahvusvahelise ja regionaalse koostöö teemadel. Arutelu keskmes olid arengud Valgevenes, Armeenia ja Aserbaidžaani konflikt, okupeeritud Ida-Ukraina ning võimalused, mida saab koos teha regionaalse julgeoleku suurendamiseks.

Kohtumise alguses tervituseks sõna võtnud Riigikogu esimees Henn Põlluaas rõhutas, et rahvusvahelise koostöö alus on usaldus. „Usaldus, vastupidavus ja ühenduvus peaksid olema meie tulevikuplaanide võtmesõnad,“ ütles ta.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Põlluaas tõdes, et koroona pandeemia on meie jaoks küll palju muutunud, kuid põhiprobleemid jäävad samaks. „Meie, seadusandjad, peaksime nõudma rahvusvahelise õiguse järgimist igalt globaalse kogukonna liikmelt. Jõhkra jõu kasutamine tuleb hukka mõista ja karistada, hoolimata kurjategija suurusest,“ ütles ta.

Põlluaas lisas, et meie riigid seisavad täna silmitsi mitmete ühiste väljakutsetega. „Traditsioonilised kristlikud Euroopa väärtused, rahvuslik identiteet ja suveräänsete riikide õigus ise otsustada – kõik eeltoodu on viimastel aastatel suures osas kahtluse alla seatud,“ märkis Riigikogu esimees. Põlluaasa sõnul peame me nendele asjadele tõsiselt mõtlema.

Riigikogu väliskomisjoni esimees Enn Eesmaa tõdes, et tore oli kuulda kolleegide positiivset suhtumist Eesti eestvedamisel 19. oktoobril toimuvale Kolme mere virtuaalsele tippkohtumisele ja foorumile. „Oleme väga rahul, et tööle on hakanud Kolme mere investeerimisfond, mis võimaldab edasi minna piirkonna jaoks oluliste ühenduvuse projektidega,“ sõnas Eesma

Kohtumise kokkukutsujad olid Läti ja Poola parlamendi väliskomisjoni esimehed.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused