Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Henn Põlluaas Tartu Rahu mälestusüritusel: rahuleping oli triumf

-
05.02.2021
Henn Põlluaas Tartus

Riigikogu esimees Henn Põlluaas ütles 2. veebruaril Tartu Raekoja platsil toimunud Tartu rahulepingu sõlmimise 101. aastapäeva mälestusüritusel, et Tartu rahulepingu läbirääkimiste laua taga toimunu oli tõeline diplomaatiline triumf kõige paremas mõttes.

„Vabadussõda on üks heroilisemaid epohhe meie ajaloos. See on asi, mille üle meil on põhjust olla uhked,“ meenutas Põlluaas. „Täpselt sama suur ime oli ka Tartu rahu, selle läbirääkimised ja ka selle tulemus.“

Põlluaasa sõnul olid Eesti rahvas ja riik täiesti vaieldamatult nendel läbirääkimistel võitjad. „See, mis toimus Tartu rahulepingu läbirääkimiste laua taga, see oli tõeline diplomaatia raskekahurvägi, triumf kõige paremas mõttes,“ sõnas Põlluaas.

Põlluaas avaldas kahetsust, et täna nimetatakse rahvusmeelsust ja eestimeelsust natsionalismiks ja öeldakse, et see on saatanast. Ta lisas, et kui me räägime perekonnast ja väärtustest, siis öeldakse meile, et see ei kõlba kuskile, see on ksenofoobia: „Abielus võivad olla ükskõik kes, eestlane võib olla ükskõik kes, kes suudab osta endale pileti, et tulla siia ja sellest piisab.“ Nii see aga ei ole, kinnitas Riigikogu esimees.

„Kõikidest nendest asjadest hoolimata, mida meile vägisi peale surutakse, me teame, et me ei ole mitte sammugi taganenud nendest väärtustest, nendest samadest aadetest, sellest samast isamaa ja vabaduse armastusest,“ kinnitas Põlluaas. „Läbi ajaloo kõik suured võidud ongi tulnud tänu sellele ja see ei ole meie põuest ja meie südametest kuskile kadunud.“

„Me seisame oma perede, oma rahva, oma isamaa eest ja seda ei saa mitte keegi meis maha suruda ega seda keelata,“ lõpetas Põlluaas võimsalt rahva võidutsevate hõisete taustal.