Henn Põlluaas: Toomas Hendrik Ilvese sekkumine presidendivalimistesse on lubamatu

Eesti,
- Updated

Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni aseesimehe Henn Põlluaasa sõnul on Toomas Hendrik Ilvese sekkumine presidendikampaaniasse räige demokraatia rikkumine.

„Peeter Ernitsa sõhul sekkus istuv president Toomas Hendrik Ilves presidendivalimistesse helistades fraktsioonide esimeestele ja survestades neid valima Jüri Luike. Presidendikantselei esindaja Toomas Sildam kommenteeris toimunut meediale, et Ilves kõikide fraktsioonide esimeestele ei helistanud. Ei helistanud tõepoolest kõikidele. Kuid see ei õigusta tehtut – sekkumine on skandaalne ja absoluutselt lubamatu,“ ütles Põlluaas.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Eestis kehtib võimude lahusus ja riigikogu liikmed on oma otsustustes vabad. Mitte kellelgi, mitte ühelgi institutsioonil, kaasa arvatud presidendil, ei ole õigust Riigikogu fraktsioone ja liikmeid survestada, ammugi teha seda nõukogudelikku telefoniõigust kasutades. See on räige demokraatia printsiipide rikkumine. Presidendil pole õigust anda fraktsioonidele juhiseid, kuidas ja kelle poolt hääletada.“

Põlluaasa sõnul on huvitav teada, miks ja mis kaalutlustel püüab Ilves vähendada Kersti Kaljulaiu võimalusi saada valitud. “Ka president Lennart Meri tekitas omal ajal skandaali, püüdes järgmiseks presidendiks suruda enda lemmikut. Toona süüdistati Merit kavatsuses teha Putinit. Äärmiselt kahetsusväärne, et Ilves astub sama reha otsa,“ ütles Põlluaas.

UU

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused