Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Henn Põlluaas: Tugevdagem sidemeid soome-ugri rahvaste vahel

17.10.2020
Riigikogu esimees Henn Põlluaas.
© Uued Uudised

Riigikogu esimees Henn Põlluaas edastas laupäeval tähistatava hõimupäeva puhul Soome ja Ungari parlamentide esimeestele videotervituse, milles ta ütles, et kultuuride mitmekesisus mängib otsustavat rolli tsivilisatsioonide säilimisel ja tugevnemisel.

„Tugevdagem sidemeid soome-ugri rahvaste vahel ja toetagem üksteist nii raskustes kui ka edus,“ ütles Põlluaas, kelle sõnul on hõimupäev suurepärane näide kultuuri- ja hariduskoostööst Eesti, Soome ja Ungari ning Venemaal elavate soome-ugri rahvaste vahel.

„Väga oluline on tutvustada meie hõimurahvaid ja nende muresid laiemale maailmale ning tugevdada nende kultuurilist eneseteadlikkust,“ ütles Põlluaas. „Kultuuride mitmekesisus mängib otsustavat rolli tsivilisatsioonide säilimisel ja tugevnemisel. Parlamendiliikmeil on eriline kohus luua selle toetamiseks kestlik õigusruum.“

Põlluaas meenutas, et tänavu oli Eestil kavas võõrustada VIII soome-ugri rahvaste maailmakongressi, kuid koroonakriisi tõttu tuli kongress edasi lükata. Ta avaldas lootust, et kongress toimub järgmisel aastal Tartus.

Tava tutvustada hõimurahvaid ja nende kultuure sai alguse juba 1931. aastal, kuid see katkes Eesti okupeerimisel. 1988. aastal traditsioon taaselustati ning 2011. aasta märtsis võttis riigikogu vastu otsuse tähistada hõimupäeva oktoobri kolmandal laupäeval riikliku tähtpäevana, mil heisatakse ka Eesti lipud