Henn Põlluaas: väikerahvas jääb püsima oma keelt hästi osates

Eesti,
©Uued Uudised
Riigikogu esimees Henn Põlluaas.

Riigikogu esimees Henn Põlluaas ütles emakeelepäeva tervituses, et väikerahvas saab püsima jääda siis, kui oskab oma keelt hästi.

“Emakeel ei ole meile kunagi tähendanud lihtsalt lugemist ja kirjutamist. Emakeel – see on meie identiteet, kultuur ja koosolemise rõõm. Ei tohi unustada, et ühe väikese rahva püsimajäämine sõltub eelkõige oma keele heast oskusest ja emakeelsest haridusest,” vahendas riigikogu pressiteenistus Põlluaasa sõnu. “Nii nagu peame hoidma loodust ja metsi enda ümber, peame hoidma oma keelt. Eestlaste päris oma emakeel – eesti keel – on meie suurim põline väärtus. See on meie mälu ja riigi alustala. Sellele ehitame me täna ja homme oma ühist tulevikku.”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Oma esivanematelt pärisime emakeele, oma kultuuri ja riigi. Okupatsiooniaastatel võitlesime oma keele ja rahva hävitamise vastu. Teadsime, et emakeelt tuleb hoida, kaitsta ja arendada,” meenutas Põlluaas.

“Eesti on ainus riik maailmas, kus eesti keel on ametlik keel. Emakeel võiks olla ka aluseks ühisele mõttelaadile, mis peaks suunama meid ühistele tegudele,” märkis Põlluaas. “Eelmisel aastal tähistasime eesti keele aastat, millega väärtustasime ühiselt eesti keelt kõigis tema avaldumisvormides. Läbi aasta toimusid erinevad eesti keelele pühendatud ettevõtmised.”

“Tänasel päeval on paslik avaldada tunnustust kõikidele nendele inimestele, noortele ja vanadele, kes panustasid eesti keele aasta toimumisse ja andsid sellega oma hindamatu panuse eesti keele kestmisse,” ütles Põlluaas ning soovis head emakeelepäeva tervele eesti rahvale ja eestlastele kogu maailmas. (BNS)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused