Välisminister Kaljurand võib nurjata Eesti Kontserdi aastatepikkuse töö

Eesti,
- Updated
Marina Kaljurand

Välisministeeriumi võimalik otsus sulgeda Eesti peakonsulaat Hiinas Shanghais tähendaks Eesti kultuuriedendajate viimaste aastate töö nurjamist ning Eesti ja Hiina kultuurikontaktide mandumist, ütleb Riigikogu väliskomisjoni liige Henn Põlluaas (EKRE).

„Just välisesindused on need, mis aitavad kaasa Eesti tuntukstegemisele, kultuuri- ja ärikontaktide loomisele ja hoidmisele ning esindavad Eesti huve maailmas. Üheks heaks näiteks on olnud sihtasutus Eesti Kontserdi koostöö Shanghai peakonsulaadiga,“ ütles Põlluaas.

„Vastutustundetu on sulgeda toimiv välisesindus olukorras, kus Eesti raiskab 22 miljonit eurot välismaiste pankade kriisifondi sissemakseteks ning mitme meile tegelikult mittevajaliku rahvusvahelise organisatsiooni liikmemaksuks ja nendega seotud inimeste töötasudeks.“

Põlluaasa sõnul on veelgi kahetsusväärsem, et Eesti välisminister ja Reformierakonna presidendikandidaat Marina Kaljurand ei ole vastanud sihtasutus Eesti Kontserti poolt 11. mail ministrile saadetud kirjale, kus väljendatakse muret seoses võimaliku otsusega sulgeda Eesti peakonsulaat Shanghais.

Eesti Kontserti juhatuse liige Jüri Leiten palub kirjas tõsiselt kaaluda võimalust säilitada Shanghai peakonsulaat kui üks edukamaid ja strateegilisemaid riiklikke institutsioone, mis on aidanud viimastel aastatel saavutada Hiinas suurt edu eesti muusika tutvustamisel ning kontsertreiside korraldamisel.

Välisministeeriumist pole kirjale enam kui kuu aja jooksul vastust saabunud, ehkki ministeeriumil lasub kohustus vastata 30 päeva sees.

„See näitab ükskõiksust nii oma töökohustuste kui ka Eesti kultuuri edendamise vastu,“ ütles Henn Põlluaas. „Välisministeeriumi üks ülesandeid on tutvustada maailmas meie riiki ja kultuuri. Minister Kaljuranna ignorantsus sellele igatahes kaasa ei aita.“

UU

FOTO: MIHKEL MARIPUU/POSTIMEES

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused