Henn Põlluaas Vene vägede lahkumisest Eestist: peame olema valmis oma vabadust kaitsma

Rubriik Eesti On
- Updated
©Scanpix
31. augustil 1994 lahkusid Eestist viimased Vene väeüksused, millega viidi lõpule Eesti Vabariigi iseseisvuse taastamise protsess. (Foto on illustratiivne)

Riigikogu esimees Henn Põlluaas ütles Vene vägede väljaviimise 26. aastapäeva puhul tehtud pöördumises, et Eesti peab jätkuvalt olema valmis oma vabadust kaitsma.

„Meil on täna põhjust olla rõõmsad ja tähistada Vene relvajõudude lahkumist Eestist, kuid olles õppinud ajaloost, mida Kreml üritab ümber kirjutada, ning arvestades tänaseid realiteete ja teravat rahvusvahelist olukorda, peame me senisest enam olema valmis oma vabadust ja iseseisvust tingimusteta kaitsma,“ ütles Põlluaas. „Oleme NATO liikmed, me ei ole enam üksi nagu olime siis, kui nõukogude okupatsiooniväed Eestisse sisse marssisid. Eesti ei alistu enam iialgi.“

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Riigikogu esimees lisas, et tänu Eesti sihikindlusele, Venemaa majanduslikule kollapsile ning lääneriikide, eeskätt USA, ja mitmete rahvusvaheliste organisatsioonide tugevale survele vägede väljaviimine lõpuks toimus. Ida-Euroopast olid Vene väed selleks ajaks juba välja viidud, Baltimaadest lahkusid nad viimasena Eestist.

Riigikogu esimehe sõnul ei ole Kremli geopoliitilised ambitsioonid ja suhted oma naaberriikidega aegadega kahjuks muutunud.

„Avalikult on kuulutatud soovi taastada NSV Liidu aegne impeerium ja mõjusfäärid. Kõike seda ilmestavad sõjalised agressioonid Gruusias ja Ukrainas, Krimmi okupeerimine ja annekteerimine ning sõjaväebaasid mitmetes teistes endistes nõukogude liiduvabariikides või nn sotsialismileeri maades. Ning muidugi sekkumine teiste riikide siseasjadesse,“ ütles Põlluaas.

31. augustil 1994 lahkusid Eestist viimased Vene väeüksused, millega viidi lõpule Eesti Vabariigi iseseisvuse taastamise protsess. Juunis 1940 alanud okupatsioon oli sellega lõplikult möödas.

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused