Henn Põlluaas: Verhofstadt surub meile peale Kremli tahet

Eesti,
©Karli Saul, Scanpix
Henn Põlluaas.

EKRE Riigikogu saadik Henn Põlluaas juhib tähelepanu sellele, et Eesti siseasjadesse sekkuv Euroopa manifesti autor Verhofstadt kasutab Kremli taktikat ja ka tema soovide täitumine oleks vesi Venemaa veskile.

“Europarlamendi Alde fraktsiooni äärmusliberaalist esimehelt Verhofstadtilt tuli hoiatus peaminister Ratasele mitte teha koalitsiooni erakonnaga, mis talle ei meeldi, EKRE-ga. Ma ei ole sellega seoses näinud peavoolu meedias ühtegi pahameeleavaldust sellise lubamatu ja enneolematult häbematu Eesti siseasjadesse sekkumise pärast. Kes ta selline enda arust õieti on, et hakkab Eestile ette kirjutama, milline valitsus meil peab olema?

Mis siis, kui selline endale sobivat Eesti sisepoliitikat dikteeriv kiri oleks saadetud Kremlist? Kas meedia ning Keskerakonna, EKRE ja Isamaa koalitsiooni vastu ägedat laimupropagandat tegevad sotsid ja reformikad oleks ka siis rõõmustanud ja seda normaalseks pidanud?

Verhofstadt on tuntuks saanud fanaatilise Euroopa Föderatsiooni eest võitlejana, kelle arust tuleb likvideerida nii rahvusriigid kui rahvused. Vajadusel isegi jõudu ja vägivalda kasutades, nagu deklareerib sõna otseses mõttes hullumeelne Euroopa Manifest, mille üks autoritest ta on. Ta on koos Macroniga silma paistnud ka NATO-t lammutava euroarmee loomise toetajana ning Euroopa Liidu ja USA vastandamisega. Ei pea just pikalt mõtlema, kellele sellised suundumused ja transatlantiliste suhete halvenemine kasulik on.

Ma ei imestaks sugugi, kui Verhofstadt vahendaks Kremli sõnumit ja soove, sest tema kasutatud sõnavara ja EKRE tituleerimine paremäärmuslikuks, fašiste meenutavaks erakonnaks, pärineb pea sõna-sõnalt Kremli retoorikast. Just selline valitsus, kus on esindatud kaks rahvuslik-konservatiivset erakonda, kes seisavad Eesti rahvuslike huvide eest, on ju Venemaale kõikidest variantidest kõige vastumeelsem.

Me oleme varemgi olnud tunnistajaks, kui Eestile on püütud Kremli tahet peale suruda läbi meie lääne “sõprade”. Meie ei lase end Kremli suuvoodritest häirida.”

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused