Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Henn Põlluaasa lennundushuvi pälvis Kroonika tähelepanu

-
07.09.2023
Henn Põlluaas oma lennumasinaga
© Erakogu

Ajakiri Kroonika on avastanud EKRE poliitiku Henn Põlluaasa lennundushuvi ning on teinud pikema loo tema lennumasinast, millest ka Uued Uudised on juttu teinud.

Põlluaas on lõpetamas Viljandis ka väikelennukijuhtimise koolitust ning võib varsti oma unistuse täita – lennata pilvede kohal.

Lennumasinaks on tal kahekohaline kerglennuk Nando Groppo Groppino, millist teist Eestimaal pole. Selle sai ta Itaaliast kätte kõigest 3500 euro eest.

Lisame ühe Hennu meenutuslõigu Kroonikast:

„Olav Neulandil oli kolmnurkse tiivaga deltaplaan. Tema oli piloodina ees ja mina istusin tema selja taga,“ meenutab Henn. Ta jätkab muheledes: „Mulle tundus, et tõusime siis koos ikka kohutavalt kõrgele ja hakkasime seejärel nagu kruvi või korgitseri moodi alla keerlema. See oli nii kihvt, et mina lagistasin tema taga täiest kõrist naerda. Vahepeal lendasime Jägala kandist mereranda ja kuskil kümne kuni viieteistkümne meetri kõrgusel mööda rannajoont, luigeparv meie kõrval. Seejärel keeras Neuland Jägala joa poole sisse, lendas sealt joani ja joast veel üles… See oli niivõrd võimas! Minul ei ole lendamise ees hirmu olnud, küll aga olen alati tundnud sellist hästi ülevat ja õnnist tunnet. Kui juba maandusime, vaatas Olav üle õla ja ütles, et jah, sind võib lendama õpetada küll.“

 

Loe siit:

https://kroonika.delfi.ee/artikkel/120227734/fotod-henn-polluaas-ihkab-taevasse-poliitik-ostis-endale-eesti-moistes-haruldase-lennuki