Hiiliv venestamine Tallinnas: eesti lastele surutakse peale umbkeelseid õpetajaid

Eesti,
- Updated
1AH01SEP13A047

Eesti lastel on Tallinna suurimas linnajaos Lasnamäel järjest keerulisem saada emakeelset õpet.

Uutele Uudistele teadaolevalt on eesti õppekeelega Kuristiku Gümnaasiumis juba kaks nädalat õpetanud eesti keelt vene nimega asenduspedagoog, kes ise eesti keelt ei oska. Töövihiku ülesandeid selgitab ta lastele inglise keeles.

Sarnaste arengutega paistab silma ka Lasnamäe Muusikakool, kus tänavu sügisest hakati solfedžot ühtäkki õpetama vene keeles. Vähemalt üks eesti lapsevanem on seetõttu oma lapse Lasnamäe muusikakoolist ära võtnud.

Osalt räägivad need näiteid kindlasti pedagoogide nappusest, kuid teisalt on need selged märgid sellest, et Lasnamägi koos oma 119 180 elanikuga mitte ei integreeru, vaid – vastupidi – venestub.

Ka statistika kinnitab, et venelaste osakaal Lasnamäel suureneb. Kui 2007. aastal elas Lasnamäel 28,6% eestlasi ja 57,8% venelasi, siis 2017. aastal on vastavad näitajad 26,2% ja 61,3%.

UU

Foto: Scanpix

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused