Hiphopbänd 5MIINUST kutsub vägivallale värske Riigikogu liikme Ruuben Kaalepi vastu

Eesti,
- Updated
©Ilmar Saabas/Ekspress Meedia
Hiphopparid kutsuvad üles riigikogulast peksma. Pilt on illustratiivne.

Hiljutistel valimistel Riigikogusse pääsenud Ruuben Kaalep pöörab tähelepanu sellele, kuidas avalikus ruumis tema vastu viha õhutatakse.

Muusikute grupp nimega 5MIINUST teatab nimelt Twitteris: “Me üldiselt väga rahumeelne punt, aga @RuubenKaalepile võite küll kümpi sõita.”

Paljutähenduslik on mõistagi kohe järgnev kommentaar: “…ja järjekordselt tegelevad Eestis avalikult vägivalla õhutamisega inimesed, kes ennast EKREst paremaks peavad…”

Kriitika peale ilmus bändi lisakommentaar, kus nad võtavad sammukese tagasi, soovitades siiski mitte sõita, kuid teatades, et vahele nad seekord ei tule – seega siiski võite sõita!

5MIINUST on tuntud laulude poolest, mis propageerivad narkomaaniat, joomist ja üleüldiselt mandunud eluviisi. Loodki on neil vastavad: “Deliirium”, “Pohmakas”, “Varas”, “Kalifaat” ja samas rütmis edasi.

Sama on ka nimedega: “5MIINUST on Lääne-Virumaal loodud Eesti hiphopansambel. Ansambli liikmed on Päevakoer, Lancelot, Estoni Kohver, Venelane ja Põhja-Korea,” kirjutavad nad ise.

Ilmselt jääb ka “viismiinus” priviligeeritud kambaks, kelle vägivallaõhutust ei märka ei president Kaljulaid, Ratas, sotsid ega keegi teine “vägivalla hukkamõistjatest”. Aga noorte keskkonnas võidakse sellest üleskutsest kiiresti tuld võtta. Kuivõrd Ruuben Kaalepi näol on tegu valitud rahvaesindajaga, siis on ka politsei põhjust muusikute tegevus kontrolli alla võtta.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused