Hobusevarastest rääkides – valitsuselt hundipassi saanud Euroakadeemia oli ka kunagi hea ülikool

Eesti,
©Scanpix
Euroakadeemia head ajad on möödas, teistel kõrgkoolidel võib see allakäigutee veel ees olla.

Ülikoolide tase on viimasel ajal palju kõneaineks olnud ja alati on kõrgkoolide esindajad toonud enda kaitseks nii meilt kui mujalt saadud tunnustused.

Nii luges ka Tallinna Ülikooli prorektor Andres Jõesaar “Ringvaates” Mart Helme sõnu ümber lükata püüdes üles mitmed rahvusvaheliselt pälvitud tunnustused. Nagu ikka, on sellised kiitused ja sertifikaadid ajaloo taustaga ehk siis saadud headel aegadel, aga tänane päev ei pruugi enam olla sama.

Valitsuse neljapäevase otsuse kohaselt jääb Euroakadeemia tuleva aasta 31. augustist õppe õigusest ilma. Tänavu sügisel algava õppeaasta jooksul on võimalik enamusel praegustest üliõpilastest kõrgkool lõpetada.

Möödunud aasta augustis otsustas Eesti Kõrg- ja Kutsehariduse Kvaliteediagentuuri (EKKA) hindamisnõukogu mitte akrediteerida Euroakadeemiat. Kõrgkooli pattude seas olid ka politsei poolt avastatud Kolmanda maailmast pärit tudengite sissesmugeldamised.

Euroakadeemia kodulehel on siiani teade “Oleme valitud kahekümne parima Euroopa väikekõrgkooli sekka.” 1997. aastal Euroülikoolina asutatud kõrgkool on tegutsenud üle 20 aasta ja alguses kindlasti edukalt, kuid nüüd on asjad kokku jooksnud.

Siit siis ka Tallinna Ülikoolile väike spikker – kui teie kohta tehakse kriitikat, siis pole mõtet vanade tunnustustega hõisata, sest te võite olla oma kapitali juba maha mänginud. Kui te muutute marksistlikuks ülikooliks, siis on mõttetu rääkida aegadest, mil te seda polnud.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused