Hoiatus: võõrtööliste lähteriikides möllavad haigused kümnetes kordades hullemini kui Eestis

Eesti,
ehitus, kopp, kaevamine, töömees
©UU
Eestis on palju võõrtöölisi, kes võivad kaasa tuua ka haigusi. Pilt on illustratiivne.

EKRE Riigikogu saadik Peeter Ernits postitas aasta viimasel päeval sotsiaalmeediasse ühe hoiatava uudise.

“Juhtumisi just hetk tagasi sain terviseametist vastused oma küsimustele, et kas võõrtöölised ja välistudengid ohustavad meie tervist. Peadirektori asetäitja Jelena Tomasova tunnistab, et ohustavad küll. Kuna kõige rohkem võõrtöölisi saabub meile Ukrainast, siis tasub teada mida meil sealt peale leetrite veel oodata on.

Selgub, et kohe-kohe on tulekul ka läkaköha, tuberkuloos ja HIV. Kui Eestis tuleb saja tuhande elaniku kohta 14,4 HIV positiivset, siis Ukrainas ligi kolm korda rohkem ehk 37. Eriti hull on lugu tuberkuloosiga – Ukrainas on tiisikusehaigeid ligi kümme korda enam kui meil ehk 80 haiget saja tuhande kohta, meil vaid 9,1.

Terviseameti juht tunnistab murelikult, et täna kehtiv nakkushaiguste ennetamise ja tõrje seadus vajab täiendamist, kuna see ei nõua võõrtöölistelt ega ka eksootilistest maadest saabunud välistudengitelt tervisetõendit ega kontrolli.

Terviseameti arvates tuleks hakata Ukraina võõrtöölisi ja välistudengeid tasuta kontrollima, et ega nad äkki HIV-positiivsed ole, ja edaspidi vajadusel ka tasuta ravima. Vot selline vana-aasta jutt, pole just meeldiv, aga arvan, et peaksite, sõbrad teadma.”

Kommentaarid

2 commentsOn Hoiatus: võõrtööliste lähteriikides möllavad haigused kümnetes kordades hullemini kui Eestis

  • Avatar

    Sõna Lollidemaa sobib selle riigi kohta ideaalselt kes laseb teadlinult oma riiki kontrollimata inimesi ja siis nõuab oma kodanikelt vaktsineerimist.

  • Avatar

    EKRE on ju valitsuses! Nüüd on võimalik see oht peatada, miks ta seda ei tee?

Kommentaarid on keelatud

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused