Homme tähistatakse EKRE korraldamisel tõrvikutega Tartu Rahu aastapäeva

Eesti,
Tõrvikurongkäi Tartu rahu 100. aastapäeval Tartus.

Tartu rahu aastapäeval korraldab Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna Tartu osakond miitingu, mille puhul kogunetakse õhtul tõrvikutega Raekoja platsile, kus meenutatakse seda tähtsat päeva Eesti ajaloos.

Tartu rahulepingu 101. aastapäeva tähistamine algab Tartus, Raekoja platsil homme kell 18.40 avasõnadega Silver Kuusikult, seejärel peavad kõne EKRE aseesimees Mart Helme, EKRE Tartu ringkonna esimees Merle Kivest, ajaloolane ja riigikogu liige Jaak Valge, Sinise Äratuse esindaja Gemma Bernadette Kits, Tartu Rahu Põlistamise Seltsi esindav Merike Lumi, riigikogu esimees Henn Põlluaas. Kõlavad isamaalised laulud Merit Männiste esituses.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

COVID-viiruse tõttu on osalejate arv piiratud neljasaja inimesega ning sellist uhket rongkäiku, mis varasematel aastatel, pole seekord võimalik teha.

Esialgne plaan korraldada suurejooneline kogunemine Eesti Rahva Muuseumi taguses parklas, kus inimesed oleks saanud jälgida autodest kõrgelasetseval laval suurte ekraanide vahendusel peetavaid kõnesid ja laule, ei täitunud ERMi juhtkonna vastuseisu tõttu.

Tänavusele iseseisvuspäeva tõrvikurongkäigule on samuti koroona oma pitseri vajutanud ning tavapärast emotsionaalset massiüritust korraldada ei saa.

24. veebruaril saab Tallinna Vabaduse väljakule tulla samuti tõrvikutega kuni 400 inimest. Samaaegselt toimuvad rahvakogunemised maakondades, enamasti Vabadussõja ausammaste juures.

Tallinnas toimuvast tehakse otseülekanne veebi, samuti luuakse ka keskkond, kuhu saab maakondades toimuvat piltide ja videote näol üles laadida.

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused