Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Homoabielude alatu läbisurumine on lõhestav ja häbiväärne

-
21.06.2023
Eesti inimesed seisavad traditsiooniliste väärtuste eest ja võõrväärtuste vastu.
© UU

Õõvastav oli kogeda, kuidas ajal, mil meid ohustab julgeolekukriis ja süveneb majanduskriis, tegid kevadel valitsusse saanud Reformierakond, Eesti 200 ja sotsid väikest osa inimesi puudutavast homoabielust peateema, sidudes selle üle hääletamise valitsuse usaldusküsimusega.

Samal ajal mäletame, kuidas siis, kui EKRE soovis valitsuses olles seda küsimust rahvahääletusele panna, kostsid liberaalid, et miks tahetakse sekkuda teiste magamistubadesse, et õhus on palju olulisemaid küsimusi.

Kuid niipea, kui praeguse valitsusliidu osapooled läbirääkimisi pidama hakkasid, pandi lauale seesama homoabielude teema, mida nad ise hellitavalt „abieluvõrdsuseks“ nimetavad. Referendum ei tulnud poole sõnagagi kõne alla.

Alles pärast seda „olulist“ küsimust jõuti sujuvalt maksutõusudeni.

Ööistungil pidas sots Eduard Odinets taas oma piinliku ja nõretava kõne „armastusest“. Hääletuse järel kukkusid liberaalid Riigikogu saalis juubeldama, nagu oleks Ukrainas sõda lõppenud.

Stenbocki maja pani kohe vikerkaarevärvid oma sotsiaalmeedia tasutapildiks, juba varem lehvisid need ideoloogilised sümbolid mitme saatkonna, riigiasutuse aga ka ettevõtte fassaadil või ees.

Niigi lõhestunud Eesti ühiskond oli saanud järgmise haava. Mille aoks seda kõike vaja on?

Nagu ütles oma kõnes EKRE aseesimees Mart Helme, on see kõik osa Euroopa kultuuri allakäigu teel.

EKRE on igatahes valmis kaaluma eile tehtud otsuse ümberpööramist.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna Martin Helme ütles, et seadused on Riigikogus läbi surutud ebaseaduslikult ja seetõttu ei tunnista nemad neid kehtivatena. „Toimunu on Eesti demokraatia ja parlamendi vägistamine, niiviisi läbi surutud asju ei saa kunagi pidada legitiimseks. Meie ei nõustu kooseluseadusega ega abielu väärastamisega ja ühel või teisel moel kavatseme mõlemad tühistada. Kõige parem oleks seda teha rahvahääletusega, see annab otsuse kõrgema võimu kätte ja tõmbab pikemaks ajaks neile ühiskonda lõhestavatele asjadele joone alla.“

Veteranpoliitik Jüri Adams pidas Postimehes eilset otsust inetuks ning selles tuleb tema sõnul süüdistada Reformierakonda.

EKRE saadik Varro Vooglaid, kes SAPTK vedajana on aastaid abielu väärastamise vastu võidelnud, ütles Riigikogus, et rahvuskonservatiivid pööravad selle otsuse esimesel võimalusel tagasi

„Tänane päev läheb Eesti ajalukku suure häbiplekina, sest igati põhjendatult valetajate koalitsiooniks tembeldatud valitsus surub jõuga läbi abielu väärastamise seaduse, mis inimloomuse reaalsust eirates moonutab Eesti Vabariigis kehtivas õiguses abielu tähendust, hõlmates sellega ka homoseksuaalsed suhted ning andes nii-öelda homoseksuaalidele ka võõraste laste lapsendamise õiguse,“ kõneles ta, lisades, et sest riiki, mis nii käitub, on raske armastada ja austada. Samuti märkis ta, et nõnda kruvitakse sedasi üles ühiskondlikke pingeid, luuakse eeldusi sallimatuse kasvule ning õhutatakse vaenu ja konflikte. Ta näeb, et selle seaduse vastuvõtmisega kaasneb ka ideoloogiline ajupesu lasteaedadest alates.

„Me käsitleme Eesti Vabariigi Riigikogu otsust abielu ümber määratleda õigustühise ja rahvast sügavalt lõhestava riigivõimu kuritarvitamisena, millele astume vastu kõikide seaduslike vahenditega ning mille pöörame esimesel võimalusel tagasi,“ rõhutas Vooglaid.

 

Eesti Vabariigi Valitsuse profiilipilt sotsiaalmeedias – ei ühtegi viidet meie rahvusvärvidele.