Ida-Virumaa toetusmeetmest saab raha 194 ettevõtjat

Eesti,
Narva

Rahandusminister Martin Helme allkirjastas käskkirja, millega eraldatakse 194 Ida-Virumaal tegutsevale ettevõtjale toetusena kokku 2,13 miljonit eurot.

„Ida-Virumaa ettevõtted on koroona teise lainega enim pihta saanud ja vajavad kiirelt abi. Oleme teinud toetuse kättesaamise ettevõtjate jaoks võimalikult kiireks ja mugavaks – keegi kuskil midagi taotlema ei pea. Kõigile toetuse tingimustele vastavatele ettevõtjatele alustab rahandusministeerium kiirelt ülekannete tegemisega ja pingutame selle nimel, et raha jõuaks nendeni jaanuari kahe esimese nädala jooksul,“ ütles rahandusminister Martin Helme (EKRE).

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Toetuse saajate nimekirja kuuluvad äriühingud, sihtasutused, mittetulundusühingud ja füüsilisest isikust ettevõtjad (FIE), kelle tegevus on koroona tõttu peatatud või oluliselt piiratud. Ettevõtjad saavad toetust nende töötajate eest, kelle töötamise asukoht on 15. detsembri seisuga registris Ida-Virumaa.

Ettevõtja peab toetuse saamiseks tegutsema majutuse ja toitlustuse, tervishoiu ja sotsiaalhoolekande või muude valitsuse korralduses nimetatud teenindavate tegevuste valdkonnas, tal peavad olema töötajad Ida-Virumaal ning tema tegevus peab olema täielikult peatatud või oluliselt piiratud. Valitsuse kehtestatud piirangute tõttu toetusele kvalifitseeruvate ettevõtete EMTAK kood peab klappima valitsuse korralduses loetletud koodidega.

Toetuse saaja suhtes ei tohi olla alustatud sundlõpetamis-, likvideerimis- ega pankrotimenetlust, FIE peab olema 15. detsembri seisuga esitanud ettevõtlustulu deklaratsiooni 2019. aasta kohta.

Toetus arvutatakse 2020. aasta novembri palgakulu põhjal 15. detsembri seisuga novembri eest maksu- ja tolliametile esitatud deklaratsiooni alusel. Pärast seda kuupäeva esitatud deklaratsioone ega nende parandusi ei arvestata. Toetuse maksimaalne suurus ettevõtja kohta on kuni 180 000 eurot. FIE maksimaalne toetussumma on 2020. aastal kehtiva kuupalga kahekordne alammäär tema enda kohta. Kui FIEl on töötajad, lisandub nende eest makstav toetus.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused