Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Idapiiri kindlustamiseni kulub veel kaks ja pool aastat, riik tempot tõsta ei suuda

-
27.06.2023
Eesti Vabarigi piiripostid
© UU

Vene karu möllab, aga meie ei saa ikka oma idapiiri välja ehitatud. Siseminister Lauri Läänemets (SDE) ütles, et enne 2025. aastat idapiiri valmis ehitamine ei ole reaalne.

“Kui me räägime piiritarast, siis pool on valmis ja teine pool on sellises protsessis, et kas teda ehitatakse, hange on väljas või valmistatakse hanget ette,” ütles Läänemets ERR-ile.

Läänemets rääkis, et praeguse tempoga saab idapiir valmis 2025. aasta jooksul. Samas rõhutas ta, et piiritaristu ei ole ainukene asi, mis piiri hoiab. “Kui vahepeal juhuslikult peaks midagi juhtuma, siis on meil inimjõu ja kõiksugu muude vahenditega ka võimalik seda piiri kindlustada, kui ta ei ole veel päris valmis,” ütles Läänemets.

Kuivõrd aga ennustamatud sündmused lähinaabruses ei pruugi oodata aastani 2025, siis küsis ERR, kas piiritara ei saaks veelgi kiiremini välja ehitada, kasutades selleks näiteks erakorraliselt valitsuse reservi raha.

“Me väga palju arvatavasti seda tempot kiirendada ei saaks. Seal tuleb arvestada, et osa maismaa piirist on väga soisel alal,” vastas Läänemets.

Piiri sulgemisest rääkides, ütles Läänemets, et sissepääs riiki tuleb tagada Euroopa Liidu kodanikele. Küsimus on tema sõnul veel, kas Vene kodanikele piir sulgeda täielikult.

Poola piirivalve samas teatas 30. juunil, et 25. jaanuaril alustatud piiritara ehitus Poola-Valgevene piiril sai valmis. Viie kuuga valmis 186 kilomeetri pikkune piiritara. Eesti-Vene piiril on plaanis välja ehitada 136 kilomeetrit tara. Praegu on tara valmis 50 kilomeetril.

 

Allikas: ERR