Iffi vastuoluline saaga – algul “Peatage Lasnamäe!”, nüüd “Давай, Ласнамяе!”

Eesti,
- Updated
©Aldo Luud/Õhtuleht
Ka sina, Brutus?

Ilmselt viisakusest kunagise vabaduslauliku Ivo Linna suhtes on ühiskond jätnud märkamata, et tühjade südamete kontserdil esines ka tema koos oma pojaga.

See pole legendaarsel Iffil esimene kord globalismileeri ees esineda – sama tegi ta ka “Sõbraliku Eesti” toetuskontserdil Vabaduse väljakul 2015. aasta septembris. Samas on teine Laulva revolutsiooni Vabaduslaulik Tõnis Mägi endiselt rahvusmeelsete leeris – ta esines ka Vabariigi aastapäeva tõrvikurongkäigul oma legendaarse looga “Koit”.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Uutel Uudistel pole õigust populaarset lauljat hukka mõista, sest see on tema valik. Ainult et tal oli ka kolmas tee – pooli mitte valida, nagu seda teevad paljud oma fänne koos hoida püüdvad artistid.

Ivo Linna puhul aga on eriline see, et ta tegutseb täielikult vastu nendele põhimõtetele, mis olid Alo Matiiseni loodud ja tema esitatud viies isamaalises laulus. Praegu ei tundu teda häirivat, et “tänavate tõmbetuules hulgub sihitult migrant” ja Lasnamäed ta ka peatada ei taha, sest kontserdil oligi pool kuulajaskonnast pärit “paisest paesel pinnal”.

Kuivõrd “Kõigi Eesti” kuulutab, et Eesti on kõigile ja eestlane võib olla igaüks, siis kõlavad ka laulusõnad “Eestlane olen ja eestlaseks jään” nüüd Ivo Linna suus “Eestlane olin, eurooplaseks sain!”, lähtudes Macroni väitest, et pole ei prantslasi ega taanlasi, on ainult eurooplased. “Oma rahvust maha salata, sama ränk on nagu orjaks müüa end,” ütleb eelnimetat laul.

Ivo Linna on hakanud uskuma hundi juttu, kartma koerte klähvimisi, kuulab sakste sajatusi, saamameeste salvamisi, madalate manitsusi, sõgedate sõitlemisi, olles vajunud valedesse, upakile unedesse, käpakile käsu alla, röötsakile rubla alla. (“Isamaa ilu hoieldes!”)

Laulva revolutsiooni põhiideedeks olid otsustamise toomine Moskvast Eestisse, liidutehaste tööliste sisseveo lõpetamine, eestluse ausse tõstmine ja palju muud, mis mahub mõiste “suveräänsus” alla. Nüüd oleme otsustamiseõiguse andnud Brüsselile, sisse veame ukrainlasi ja neegreid ning eestlane võib olla ka venekeelne ja mustanahaline. Kõik on pea peale, või õigemini tagasi pööratud, kuid erinevalt Tõnis Mäest Ivo Linna seda märgata ei soovi.

Nii on ühest Vabaduslaulikust Brüsseli ööbik saanud.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused