Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Igor Gräzin tõestab, et NSV Liidu lagunemisest õppust võttev Brexit tooks Suurbritanniale ainult head

-
26.07.2019
Igor Gräzinit maksab uskuda, sest ta tunneb mõlemat liitu, nii NSVL-i kui ka EL-i, ja teda ei kammitse poliitkorrektsus ega eurotruudus.
© Scanpix

Igor Gräzin soovitab Eesti Päevalehes Mart Helmel edastada Boris Johnsonile: lahkuge leppeta nii, nagu läks Nõukogude Liidust Eesti!

Tuntud euroskeptik leiab, et Eestil on tõesti palju kogemusi, mida Suurbritanniale jagada. “See, mis (NSV Liiduga – toim.) toimus, oli ilme leppeta „exit” – viisteist liiduvabariiki läksid lihtsalt laiali. Aga enamus asju jäid kõik tööle,” kirjeldab ta, selgitades, et vähemalt tollane majandus toimis ikkagi edasi nii NSVL-i järglasel Venemaal kui ka lahkunud riikides.

Äsja iseseisvunud Eestis tekkis eramajandus Gräzini sõnul ruttu, kuigi see oli ka džunglimajandus, võimaldades nii rublatehingu kui ka VEB Fondi, mis mõlemad on sisult kuritegelikud mahhinatsioonid.

Põhjustena, miks Brexit on pidurdunud, toob Gräzin välja kaks asja. Esiteks on euromeelne ajakirjandus loonud tohutusuure õuduspildi sellest, mis juhtub Brexiti korral – ja sellel puudub igasugune alus.

Teiseks annab kogu Brexiti protsess tööd tohutule hulgale ametnikele, kes saavad sellega tegeleda, selle eest palka ja kes jääksid kiire lahkumise järel tööta. Kolmandaks on need inimesed väljaspool europabereid äärmiselt saamatud ega oska luua pilt, mis tuleb siis, kui eurobürokraatiat riikidevahelistes suhetes enam pole.

Gräzin toob välja ka juba ammugi räägitud fakti – kogu EL on brittide peale meeletult vihane, euromeelsed üritavad neid igati alandada, lahkumise võimalikult ebameeldivaks teha ja kui see ka sünnib, siis tõugata Suurbritannia võimalikult sügavasse auku, kust ta võimalikult kaua välja peaks ronima.

EL-ile on lahkumislepe ülioluline: see on koostatud nii, et britid jäävad sisuliselt EL-i, aga hääleõiguseta – lepingu järgi oleksid nad igati endiselt EL-iga seotud. Teiseks annaks lepinguga lahkumine tohutule ametnikearmeele veel aastateks tööd ja palka, sest kahepoolsed suhted vajavad bürokraatlikku kordaajamist.

Gräzin toob kogu oma jutus pidevalt esile sarnasusi NLiidu lagunemisel tekkinud olukorraga, mis tõestab veelkord sarnastust NSVL-i ja EL-i vahel. Suurbritanniale aga ennustab ta õitsengut, sest siis on talle lahti kogu maailma vabakaubanduslikud turud – EL-is on takistavad seda ühisreeglid. Gräzini jutu kinnituseks on hiljutine uudis, et Uus-Meremaa pakkus juba Briti uuele peaministrile Boris Johnsonile majanduslikku koostööd.

Ja lõpetuseks tõdeb Igor Gräzin, et britid on küll alati olnud Euroopa osa, kuid alati ka pisut temast eemal – nad taastavad pikaaegse status quo.

Loe pikemalt EPL-ist.