Ikka sama jama: Kaja Kallas ei suvatse Riigikogu ette kriisist rääkima tulla

Rubriik Eesti On
©UU
Kaja Kallas

End silmnähtavalt kriisiolukordades ebakindlalt tundev peaminister Kaja Kallas (Reformierakond) hoiab endiselt rahvaesindajate eest kõrvale. Tänasel Riigikogu istungil nõudsid rahvasaadikud istungi juhatajalt Jüri Rataselt (Keskerakond), kas ja kuidas saaks kutsuda peaministri sel nädalal parlamendi ette spetsiaalselt riigis valitsevast olukorrast rääkima. Sama probleem oli üleval ka mõni nädal tagasi koroonakriisi tipphetkel. Jutt käis selle nädala päevakorra võimalikust täiendamisest peaministri pöördumisega vaktsineerimiste teemal.

„Mul on olnud peaministriga täna sellel teemal vestlus. Peaminister on vastanud, et ta soovib olla Riigikogu ees läbi infotunni. Ta ei ole avaldanud soovi tulla varem Riigikogu täiskogu ette, aga ta on  kolmapäeva hommikul vanematekogus ja kolmapäeval ka infotunnis,“ ütles Ratas.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

See aga rahvasaadikuid ei rahuldanud. Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni liikmed ei pea infotunni formaati selles küsimuses sobivaks.

EKRE liige Helle-Moonika Helme: „Kas meil hakkab nüüd korduma täpselt see, mis meil paar nädalat tagasi oli, kui oli väga erakorraline olukord ja parlament tahtis, et peaminister tuleks Riigikogu ette ja me saaksime ühiselt asja arutada? Kas hakkab nüüd jälle seesama asi pihta? Ma tuletan meelde, infotund ei ole see formaat, kus me saaksime täies mahus neid küsimusi arutada. Ja ka vanematekogu ei ole see formaat.“

Jüri Ratase sõnul ei saa ta otseselt kuidagi valitsuse liiget antud küsimuse juhul käskida, see on ka valitsuse enda liikme soov siis vastav ettepanek teha ja seda ettepanekut täna peaministri poolt ei ole.

 

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused