Ikka sama viis: Kersti Kaljulaid jättis välisteenistuse seaduse muudatused välja kuulutamata

Eesti,
©Reuters/Scanpix
Kersti Kaljulaid

President Kersti Kaljulaid otsustas täna jätta välja kuulutamata välisteenistuse seaduse muudatused, kuna need olevat vastuolus põhiseadusega. Peamine vastuolu seisneb tema hinnangul abikaasade ja kooseluseaduse alusel registreeritud elukaaslaste ebavõrdses kohtlemises.

“Jätan välisteenistuse seaduse muudatused välja kuulutamata, kuna need on vastuolus Eesti vabariigi põhiseadusega. Palun riigikogul seda uuesti arutada ja viia seadus vastavusse meie põhiseadusega,” ütles president Kaljulaid.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ta selgitas, et põhiseadusega vastuolus on seaduse see osa, mis reguleerib välisteenistuses oleva ametniku abikaasadele ette nähtud sotsiaalseid tagatisi. Need sätted reguleerivad riigikogu poolt vastu võetud seaduses üksnes kaasasolevale abikaasale ettenähtud tagatisi, kuid ei laiene kooseluseaduse alusel registreeritud elukaaslasele. See on vastuolus põhiseaduse §-s 12 sätestatud võrdse kohtemise põhimõttega.

“Nii perekonnaseaduse alusel abielu sõlminud kui ka kooseluseaduse alusel kooselu registreerinud diplomaadid on oma suhted reguleerinud Eesti vabariigis kehtivate seaduste alusel, mistõttu tuleb selliseid perekondi kohelda ühetaoliselt,” sõnas president Kaljulaid. Välja kuulutamata jätmise otsuses viitab riigipea ka riigikohtu 2019. aasta lahendile, kus sotsiaalmaksu seaduse kontekstis luges riigikohus sarnase ebavõrdse kohtlemise põhiseadusega vastuolus olevaks.

“Presidendi üks olulisemaid ülesandeid on hoida meie õigusruum põhiseaduse vaos. Seadust välja kuulutamata jättes ei anna ma hinnangut seaduse muudele punktidele, sest välisteenistuse reformi sisulised aspektid ei ole põhiseaduslikud küsimused,” sõnas Kaljulaid.

BNS

19 commentsOn Ikka sama viis: Kersti Kaljulaid jättis välisteenistuse seaduse muudatused välja kuulutamata

 • Avatar

  Süües kasvab isu. Kui nüüd midagi ette ei võta läheb see isehakanu aina ülbemaks.

  • Avatar

   Varsti tulevad KOV valimised. Koos nendega ka mõned rahvahääletused.
   TEEN ETTEPANEKU
   panna rahvahääletusele (p)resident Kaljulaiu mahavõtmine!
   Ja rääkigu juristid mida tahes – Põhiseadus ei näe sellist asja ette – siis Kõrgema Võimu Kandjal on alati õigus KÕIKI otsuseid teha. K.a. selliseid, mida PS ette ei näe!

   • Avatar
    Roland Kirotmaa

    Mingi “kooseluseadus” ei saagi olla kehtiv. Põhiseaduses on selgelt kirjas:”Abielu sõlmitaxe mehe ja naise vahel.” Kui kax homosexuaali tahavad koos elada,siis tuleb neil teha seda n.ö. “omal vastutusel” ning ilma eriseaduseta. Homosexualism on negatiivset tyypi ebanormaalsus ega vaja mingil juhul riiklikku tuge ega soosingut. Kui juba sellistele perverssustele “roheline tuli” antaxe,siis juriidiliselt on ka zoofiilidel,pygmalionistidel,nekrofiilidel,pedofiilidel,fetišistidel ja teistel pervertidel õigus abielluda vastavalt siis loomaga,kujuga,laibaga,lapseealisega,esemega jne. jne. Seaduse järgi on ju kõik võrdsed. Õumaigaad!!! Kas me sellist Eestit tahtsimegi?

 • Avatar

  Aga miks ta seda teeb? Vastus on lihtne – sest tal lastakse teha. Sest ei valitsus ega Riigikogu ei ole võimeline midagi tegema, näiteks koostama õiguslikku hinnangut ja selle alusel oma võimupiire ületavat ametnikku korrale kutsuma. Või siis ei ole soovigi. Etendatakse vastuolu ja samal ajal vajub Eesti üha enam neomarksistlikku sohu. Igatahes “demokraatia” või valimiste mõttetuses ei lase antud olukord küll ka kõige lollimal ja pimedamal enam kahelda. Vali keda tahes, Brüsseli käepikendusele jääb ikka viimane sõna.

 • Avatar

  Ma ei tea, aga mina isiklikult tunnen südamest kaasa tema seaduslikule abikaasale. Vaene-vaene mees, näis kui kaua ta seda häbi ja küündimatut kaasat talub. See aeg, kus nagu katkust hakataks4e eemale hoidma on juba väga lähedal.

 • Avatar

  Põhiseaduse § 12., mida presidentinna mainis, ütleb: Kõik on seaduse ees võrdsed.
  Aga presidentinna kirjutab: “Nii perekonnaseaduse alusel abielu sõlminud kui ka kooseluseaduse alusel kooselu registreerinud diplomaadid …”. Mis diskrimineerimine see niisugune on? Mingit registreerimist pole vaja! Diplomaat võib võtta kaasa või kohapealt leida, keda tahes, ja sellele isikule peavad laienema kõik abikaasale ettenähtud sotsiaalsed tagatised!
  President peaks tööle võtma juristi, kes oskab Põhiseadust lugeda ning lõpetama oma lollused. Või veel parem – ise tagasi astuma, sest rahval hakkab kannatus katkema.

 • Avatar

  Kui riigikohus leidis 2019 aastal, et mitterakendatud, ent Riigi Teatajas mahahõigatud kooseluseadust tuleb siiski uute seaduste loomisel arvestada, on presidendil ehk siiski alust norida. Kohtud loovadki meil ju seadusi pretsedentide ja tõlgendamiste kaudu rohkem kui ametlikud seaduseloojad ise. Kogu see juriidika on paras soo.

 • Avatar

  Kas Kersti Kaljulaid ikka vastab põhiseadusele? Kõigepealt tegi ta presidendi institutsioonist klounaadi ja nüüd solgib Eesti pöhiseadust kord kuus. Kui palju saab üks rumal inimene Eesti riigile kahju teha? Ja seda mitte niivõrd väljastpoolt kui sisemiselt – kahjustada eestlaste usku omaeneste riiki. Kes vastutab? Eiki Nestor võiks koos pensionisamba, ebaõiglase(rikaste poole kaldu) pensionisüsteemi, kaljulaidinovitsi ja Mart Laariga haihtuda ajaloohämarustesse…

 • Avatar
  Kadrioru Naljanumber

  Ei-tea-juba-mitmes-kord tuleb välja (nn presidendi),- nõunike hulgas õigusnõuniku kompetentsi puudumine, sest pr president ei pea seda vajalikuks! –küll on tal vaja nt kliima/nõunikku…. ja lollused üha voolavad välja nagu katkisest ämbrist…

 • Avatar

  Aga silmad on tal vägagi sarnased Greta omadega. Ei tea, kas samast palatist?

 • Avatar

  Minu arust pole kooseluseadus kehtiv! Mida ta solgib Põhiseadust!

 • Avatar

  Juriidika ei ole meie presidentinna tugevaim külg…

 • Avatar

  Kui kaua veel talub Riigikogu VP poolt Põhiseaduse ja oma ametivande rikkumist?

  • Avatar
   Roland Kirotmaa

   Mingi “kooseluseadus” ei saagi olla kehtiv. Põhiseaduses on selgelt kirjas:”Abielu sõlmitaxe mehe ja naise vahel.” Kui kax homosexuaali tahavad koos elada,siis tuleb neil teha seda n.ö. “omal vastutusel” ning ilma eriseaduseta. Homosexualism on negatiivset tyypi ebanormaalsus ega vaja mingil juhul riiklikku tuge ega soosingut. Kui juba sellistele perverssustele “roheline tuli” antaxe,siis juriidiliselt on ka zoofiilidel,pygmalionistidel,nekrofiilidel,pedofiilidel,fetišistidel ja teistel pervertidel õigus abielluda vastavalt siis loomaga,kujuga,laibaga,lapseealisega,esemega jne. jne. Seaduse järgi on ju kõik võrdsed. Õumaigaad!!! Kas me sellist Eestit tahtsimegi?

 • Avatar

  Ega lolliks ei sünnita – vale keskkond voolib lolle…- antud juhul LIBERAALNE.
  Ei tea, kus mädaaugus me oleks olnud, kui “hüääne” ohjeldav EKRE poleks valitsusse pääsenud?!

 • Avatar

  Kogemata kombel Kadriorgu sattunud organism nimega Brüsseli Asekuninganna- Liberaalse-sotsialistliku opositsiooni liider teeb kõik, et koalitsioonivalitsuse tööd takistada. Teadaolevalt ei ole nimetet organismil juba ca aastajagu õigusnõu-nikku. Huvitav milline lemmikadvokaadibüroo seda nõustab!? Kes andis nõu seaduse iga ihinna eest tagasilükkamiseks kasutada teist, mittekehtivat seadust!? Donnerwetter, ja see jätab ka teisel korral välja kuulutamata ja siis läbi Riigikohtu ja… ongi aasta jälle möödas, vajalik seadus vastu võtmata. Ja siis kuulda opositsiooni ininat, et valitsus ei tee tööd jnene 🙁

 • Avatar

  Sorosfashistist-rassistist, provintsi eurohungveipingist nn. president demonstreerib provintsi põhiseaduse tühisust kui põhiseaduse taga ei peitu reaalset jõudu, kes kirja pandud põhimõtteid kaitseks.

 • Avatar

  Keegi ootas sellelt telefoniga aknal lehvitajalt muud? Äkki ta oli purjus jälle. Tahtis autoga sõitma minna

 • Avatar

  Kooseluseadus temas eneses fikseeritu põhjal ilma rakendusaktideta ei kehti, järelikult K.Kaljulaid toetub mittejõustunud seadusele. Selle võõrkeha missioon on takistada igal võimalikul, aga paistab, et ka võimatul moel koalitsiooni ja valitsuse toimimist.

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused