Illegaalse rände vallas andsid tooni ukrainlased, uue valitsusega on oodata migratsiooni tugevnemist

Rubriik Eesti On
Kümnetel Tallinna ehitusplatsidel töötavad tuhanded võõrtöölised. Pilt on illustratiivne.

Kuna uus vasakliberaalne valitsus on lubanud rohkem “avatust”, siis rände osas on oodata olukorra halvenemist – erinevalt EKRE siseministrite saavutatud piirangutest.

Ebaseaduslikult rändelt avastatud isikute üldarv mullu vähenes, kuid riigis sees tabati neid varasemaga võrreldes oluliselt rohkem, kusjuures tooni andsid ukrainlased.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Politsei- ja piirivalveamet tõdeb, et ebaseadusliku rände avastamist ja tõkestamist mõjutasid koroonakriisist tuleneud reisipiirangud. 2020. aastal avastati ebaseaduslikult rändelt kokku 849 isikut, neist piiripunktidest 240, riigist seest 604 ja piiripunktide vahelt viis. Aasta varem tabati piiripunktidest 1022 illegaalset isikut, riigist seest aga 362 ja piiripunktide vaheliselt alalt 27.

Seega suurenes märkimisväärselt riigis sees tuvastatud seadusliku aluseta viibinud või viisavaba liikumist väärkasutanud isikute arv ning seda rohkemate sihistatud kontrollide tõttu, mida tehti ligi pooltuhat. Kontrollide käigus alustati väärteomenetlusi kokku 151 isiku suhtes, samas kui aasta varem oli selliseid menetlusi vaid 46).

Kõigist aasta jooksul ebaseaduslikul rändel avastatud isikutest enim oli ebaseaduslikke riigis viibijaid, kokku 324, millele järgnesid viisa väärkasutamised 200 rikkujaga ning viisavaba viibimise tingimuste väärkasutajaid 166 rikkujaga. Viisa väärkasutajateks olid peamiselt Ukraina ja Venemaa Föderatsiooni kodanikud ning viisavaba viibimise tingimuste väärkasutajad valdavalt Ukraina ja Moldova kodanikud.

Ebaseaduslikult rändelt avastatud isikute kodakondsuse esikolmik püsib viimastel aastatel muutumatuna: Ukraina kodanikke oli  mullu 472, Moldova kodanikke 72 ja Venemaa Föderatsiooni alamaid 69.

Kokku vormistati möödunud aastal 1186 lahkumisettekirjutust. (BNS)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused