Ilmus eestikeelne tõlge Michel Houellebecqi islamit avameelselt käsitlevast romaanist “Alistumine”

Eesti,
- Updated

Michel Houellebecqi kuues romaan “Alistumine” ilmus 2015. aasta alguses ja põhjustas Prantsusmaal palju poleemikat islamiga seotud küsimuste probleemide avameelse käsitlemise tõttu, kirjutab ERR 

Lähituleviku düstoopiaks nimetatud romaani tegevustik toimub 2022. aasta Prantsusmaal, kus presidendivalimistel on kahe suure partei, Rahvusrinde ja Islamiliidu vahelises jõukatsumises poliitiliste kokkumängude tõttu peale jäänud viimased. Prantsusmaal algab uus ajastu, islamipartei karismaatiline liider Mohammed Ben Abbes hakkab ühiskonnas uusi norme kehtestama: koolisüsteem viiakse vastavusse koraani õpetusega, lubatud on polügaamia, naised ei käi enam tööl, vaid pühenduvad perele ja kodule.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

FOTO: AFP/Scanpix

One commentOn Ilmus eestikeelne tõlge Michel Houellebecqi islamit avameelselt käsitlevast romaanist “Alistumine”

  • Avatar

    Sõna Islam tähendabki araabia keelest tõlgituna alistumist ( jumala tahtele ), sõna Koraan aga tähendab lugemist. Muide – juutide püha raamat Toora on heebreakeelses tõlkes õppimine, sõna Iisrael on tõlgituna aga Jumal võitleb. Võrdleksime siis nüüd omavahel kahte semiidi sugulusrahvust – araablasi ja juute. Peaks olema selge, et õppimine ja loodusseadustega arvestamine teevad mingi rahva teise suhtes tunduvalt paremaks

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused