Ilta-Sanomat lugu näitab eredalt, millised “sõbrad” Eestist välismaal kõverpilti loovad

Eesti,
©Scanpix
Mida on meil õppida maailmakodanikult Abdul Turaylt?

Soomes kollaseks peetav Ilta-Sanomat kirjutab, et Eestis elavad välismaalased tajuvat rassismi tõusu – vähemalt Delfi vahenduses on see sisutühi paskvill.

Esmalt tasub arvesse võtta, et Soome on üks poliitkorrektsemaid lääneriike, kus toimuvat peetakse veelgi hullemaks, kui see on Rootsis – viimases hakatakse tasapisi aru saama, et granaadiplahvatuste ühiskond pole see päris õige.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Esimesena saab sõna Eestis juba tuntud Azhar Shaikh, kes tahtvat Eestist ära minna ja taotleda Stockholmis või Helsingis taksolitsentsi. Pole teada, milline on mehe taust Eestis – ülimalt tõenäoliselt on tegu pretensioonika tüübiga, kes valab sapi siinse ühiskonna peale välja, sest viie aasta jooksul on ta mitmeid ameteid vahetanud ega ole jalgu alla saanud. Seega teeb ta järelduse – rassistid ei lase!

Teine on mõistagi Abdul Turay, kes väidab, et saab palju vihkavaid e-kirju, kuid on ka ise esinenud pidevalt seisukohtadega, mis ei tee teda põlisrahvale armsaks – ja ta pole isegi eesti keelt selgeks saanud. EKRE kohta on ta varem öelnud: “Nad on nagu parempopulistide küljes rippuvad parasiidid, lihtlabased fašistid.” Uued Uudised vastavad samaga: Turay on mees, kes kusagil läbi ei löö, ja kolab mööda maailma ringi – me ei ütle seda mitte tema rassi ega välismaise päritolu tõttu, vaid seepärast, et ta ei käitu eesti rahva sõbrana!

“Wolti kullerina töötav Ahmed Raza aga räägib talvel aset leidnud juhtumist, kus vihane vene keelt rääkiv autojuht haaras kindalaekast noa ja püüdis teda rünnata,” kirjutab Delfi. Juhtumist suurt midagi ei räägita, pole teada tausta (kas ehk mees ise ei alustanud), kuid teada on, et ta on eestlannast lahutatud, elamisluba on tühistatud ja ta ajab nüüd kohtus asju.

“Euroopa Parlamenti valituks osutunud Jaak Madison Razale artiklis kaasa ei tunne, öeldes, et Raza ilmselt abielluski Eesti naisega ainult selleks, et elamisluba saada,” vahendab Delfi.

Kogu seda Ilta-Sanomat paskvilli poleks mõtet vahendadagi, kui ei tuleks välja selge reegel: on vaid paar inimest, kes mingil isiklikul põhjusel on Eestis pettunud või ise seadusi rikkunud, ja neid kasutatakse nüüd “rassismiekspertidena”. See on umbes sama, nagu EKRE “räiguse” kirjeldamiseks kasutatakse juba aastaid ainult kaht ütlust, mustadele ukse näitamise ja kohtunike peade veeretamise kohta. Muud lihtsalt pole.

Ja mõistagi on Eestil ka sellised “sõbrad” nagu Artemi Troitski, Mary Jordan ja Florian Hartleb, kes tasuvad oma uuele asukohamaale temast halba rääkides ja seda levitades.

Allikas: Delfi

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused