Immigratsioonisurve Eestile püsib: tänavu on oodata 32 000 tööle tulijat

Eesti,
- Updated
©UU
Tallinna ehitustel on sadu ukraina töömehi – kas nemad on kaks sutsu kätte saanud? Pilt on illustratiivne.

Tänavu on oodata rekordiliselt palju lühiajalisi töötajaid ehk ennustatakse ligi 32 000 taotluse esitamist. Enim tullakse Eestisse tööle Ukrainast, Valgevenest, Venemaalt, Moldovast ja Usbekistanist.

Politsei- ja Piirivalveameti identiteedi- ja staatuste büroo nõunik-ekspert Liis Valk rääkis ERR-ile, et lühiajalise töölepinguga ehk kuni aastaks saavad Eesti ettevõtjad riiki tuua võõrtööjõudu, millest hooajatöölised moodustavad väiksema osa.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Lühiajalise töölepinguga töölised töötavad väga erinevates valdkondades. ennekõike ehitussektoris ja ka töötleva tööstuse valdkonnas. Hooajatöötajad tulevad peamiselt põllumajandussektorisse.

Tööjõu sissevedu põhjendatakse ennekõike töökäte puudusega, kuid Eestis eelistatakse vaikida sellest, kui venekeelseks muudavad endisest Nõukogude Liidust tulijad siinse keelelise ja töökeskkonna, samuti sellest, kui palju seaduserikkumisi sellega kaasneb, seda nii tööandjate kui -võtjate poolelt.

Lisaks sellele seob väga suur hulk töölepinguga saabunuid oma edasise elu Eestiga, kus saab tööd ja head palka. Tallinnas on juba mõnda aega puudu lasteaia- ja koolikohti Ukrainast tulnutele, kes seavad ennast siia sisse koos perega.

Praegune tööjõupoliitika viib eestlaste osatähtsuse vähenemiseni rahvastikus ja Eesti venestumiseni.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused