Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Indrek Kiisler: “EKRE esindab oma valijaid samamoodi nagu teised erakonnad oma poolehoidjaid”

17.01.2023
EKRE, Keskerakonna ja Isamaa kolmikliit oli Eestile läbi aegade parimaid valitsusi

Täna avaldati peavoolumeedias üle pika aja üks mõistlik artikkel “Lõpetage jutt diktatuuri tulemisest”, mille kirjutas ERR-i raadiouudiste juht Indrek Kiisler. Ta lisas: “Ja see, et paljudele Eesti elanikele on EKRE vastukarva, pole oluline. Nad esindavad oma valijaid samamoodi nagu teised erakonnad oma poolehoidjaid.”

„Üha sagedamini kostab murelikke hüüatusi, et juhul kui EKRE peaks saama valimistel suurvõidu, hakkab Eesti liikuma Ungari pehme diktatuuri suunas või tabab meid midagi veel hullemat. Seda teemat ekspluateerivad enamasti ennast liberaalideks tituleerivad poliitikud ja nende vaateid jagavad ajakirjanikud. Nagu arvata võib, on see teema rakendatud ka valimiskampaania vankri ette,“ kirjutab Indrek Kiisler. “Kuid hirmutamine, et vana kolmikliidu tagasitulek tähendab liikumist diktatuuri suunas, on lihtsalt jabur sonimine. EKRE, Isamaa ja Keskerakonna arusaamad, huvid ja tegutsemismotiivid ei lange paljudes põhimõttelistes küsimustes kokku. Nii nagu ei lange kokku ka Sotsiaaldemokraatliku Erakonna ja Reformierakonna huvid (Eesti 200 puhul on üldse keeruline defineerida nende konkreetseid soove ja tahtmisi, sest siiani on kõik veel hägusate loosungite tasemel).”

Kiisler kirjutas muu hulgas, et EKRE eelmine valitsuses olek raputas üsna tardunud Eesti ametnikkonda, pani vaatama asju teise pilguga. Lõpetab ta aga arvamusega: “Ma olen lugenud hulganisti arvamusavaldusi, milles väidetakse, et rohepööre on võimalik vaid siis, kui seda tsentraalselt juhitakse. Isegi osa Eesti teadlasi arvab, et vajame rangeid ettekirjutusi, kuidas ja millisel viisil inimesed tulevikus elama ja käituma peavad. Me vajavat uut ja õiglasemat, hoopis teistsugust ühiskonda. Ometi ei tõtta keegi sääraseid avaldusi tõlgendama kui kõva käe ja diktatuuri ihalust.”

 

Loe siit: https://www.err.ee/1608853061/indrek-kiisler-lopetage-jutt-diktatuuri-tulekust