Indrek Neivelt ETV saates „Plekktrumm“: Rail Balticu asemel võiks midagi targemat teha!

Eesti, Video,
- Updated

Rail Balticu raudteetrass on hirmkallis ja selle ehitamine nõuab väga palju loodus- ja inimressurssi, mida annaks märksa paremini ära kasutada, ütles ettevõtja Indrek Neivelt ETV saates „Plekktrumm“.
„Inimene, kes hakkab Varssavisse või Berliini rongiga sõitma, peab olema väga rikas või peab tal olema väga palju vaba aega. Meil on mingisugused nõukogude aja mälestused, et rong on odav ja lennuk kallis. Tegelikult on tänapäeval vastupidi,“ kõneles Neivelt.

„Loomulikult on tore Riiga sõita üks või kaks korda aastas, aga selle pärast 600 miljonit või rohkem raha ära kulutada ja siis kümme aastat ehitada ei ole mõttekas. Sinna läheb meeletu loodusressurss alates kruusast kuni metsa mahavõtmiseni. Inimesed võiksid midagi targemat teha kui raudteetammi ehitada.“

Neivelt osutab, et on mõttetu ehitada kauba vedamiseks raudteed, mis kulgeb merega paralleelselt. “Laev on odavam kui raudtee. Kümne aasta pärast on meil tõenäoliselt isesõitvad veoautod, mis võtavad veel vähem kütust kui praegu,“ ütles Neivelt ja lisas, et Rail Balticu asemel võiks ehitada valmis neljarealised teed Pärnusse ja Tartusse.

Neivelt on üks neljasajast ühiskonnategelasest, kes kirjutas alla Rail Balticu projekti tühistamist nõudvale pöördumisele.

VAATA SAADET “PLEKKTRUMM” TÄISMAHUS

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused