Indrek Neivelt: II pensionisammas on viga ja reformi tehes tuleks see välja öelda

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
Pensionireform ei pane vanaduspõlve veetvaid inimesi nälgima. Pilt on illustratiivne.

Ettevõtja Indrek Neivelt ütleb oma arvamusloos, et mida rohkem pensionireformi materjale ette valmistatakse, seda rohkem paljastub fakte II samba probleemide kohta.

“Tegelikult on olukord kurb. Valdav enamik inimesi on kunagisest II samba pensioni loomisega kaotanud ja nüüd reformi tehes tuleks see ka ausalt välja öelda,” kirjutab ta.

Silmiavav lugemine on ettevõtja hinnangul rahandusministeeriumi poolt ette valmistatud seletuskiri riigikogule. “Sellest saame teada ka näiteks seda, et kahekümnele protsendile kogujatest kuulub üle poole pensionifondide varast ja ülejäänud kaheksakümnele protsendile teine pool. Kuid see pole veel kõik. Seletuskiri toob välja praeguses süsteemis suure ebaõigluse. Kahjuks pole sellele veel keegi tähelepanu juhtinud,” lisab Neivelt.

Lõpus küsib Neivelt: “Mis on selle samba mõte? Kas mitte rohkem pensioni saada? Aga tegelikkus näitab, et kui välja arvata jõukam kakskümmend protsenti elanikest, siis on kõik teised selle süsteemi korral kaotajad. /…/ See ei olnud omal ajal hea otsus. Ma tean, et seda reformi sajandivahetusel tehes olid kõigil head kavatsused, aga kahjuks läks teisiti. Nüüd pensionireformi tehes peaks selle ausalt välja ütlema ja vabandama.”

Pikemalt saab lugeda ERR-ist

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused