Indrek Saarele: enne Põhjamaade kiitmist loe Rytis Zemkauskase lugu Eesti Päevalehes

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
Kui tualettpaber veel defitsiit oli, siis nimetati selliseid väljaandeid peldikupaberiks. Pilt on illustratiivne.

Sotsid ei suuda ega taha endiselt näha, et ühiskonnas on ohuks nende endi äärmusideoloogia, mitte näiteks rahvuskonservatiivide rahvuslusel põhinev maailmavaade.

Sotsiaaldemokraatliku erakonna (SDE) esimees Indrek Saar ütles laupäeval Väätsal peetud arutelupiknikul, et Eesti Konservatiivsele Rahvaerakonnale (EKRE) on Põhjamaad vastumeelsed sealse koostöö- ja kompromissivalmiduse tõttu.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Siin peitub ka üks vastus küsimusele, miks EKRE ei soovi näha Eestit Põhjamaana. Sest nende huvides on lõhestunud ja teistele vastanduv Eesti. Selles on üks peamiseid erinevusi sotsiaaldemokraatide ja EKRE vahel,” võttis Saar arutelu lühidalt kokku.

Eesti ühiskonda lõhestab teadlikult pigem opositsioon, kelle hulgas on ka sotsid – just nemad ajavad nii Riigikogus kui mujal poliitilises ruumis destruktiivset poliitikat. Ka nende marksistlik, globalismile ja multikultuursusele suunatud ideoloogia on lõhestav, sest Eesti poliitikamaastikul on suurem mõju jõududel, kes seda ei jaga.

Mis aga puutub niinimetatud Põhjamaade kompromissivalmidusse, siis nii Soomes kui Rootsis hoiduvad liberaalid koostööst rahvusmeelsete ja immigratsioonivastaste jõududega, samas kui Eestis suudeti luua koalitsioon liberaalide, eurokonservatiivide ja rahvuskonservatiivide vahel.

Sotsid hoiduvad teadlikult rääkimast sellest, kuidas sotsiaaldemokraatide valitsemise ajal on Rootsist saanud granaadiplahvatuste ühiskond, kus rootslaste rahvuslikust uhkusest on saanud kalts multikultuurse põrgu ühes nurgas.

Asja seletab ära see, et ka Nõukogude Liidus arvati sotsialistlikult, et nemad on kogu maailmas ainsad õiged ja kõik teised on halvad – nii ka tänased uussotsid.

Indrek Saarele soovitaks lugeda lugu nende endi sotsialismimeelsest ajalehest Eesti Päevaleht Rytis Zemkauskas: soovin, et me ei hakkaks kunagi elama nagu Rootsi, kus on kirjas: “Sest paljude aastate jooksul kogutud muljete ja lugude puslest joonistus minus äkitselt välja üks küllaltki häiriv pilt. Sellel pildil on kujutatud maad, mis on „inimnäolise sotsialismi“ loomisel toonud ohvriks inimliku soojuse. Kaotanud selle.”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused