Indrek Särg ETV valimisdebatis: Tartu vajab karikakraõit meenutavat ühistranspordiskeemi

Eesti,
- Updated
Indrek Särg

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna Tartu linnapeakandidaat Indrek Särg ütles ETV valimisdebatis, et Tartus tuleks teha ümber ühistranspordiskeem ning ehitada välja Tartu ja satelliitlinnade vahelised elektrirongiliinid.

Praegust Tartu kehva transpordikorraldust kommenteerides ütles Indrek Särg, et linna ühistranspordiskeem tuleb uutel alustel üles ehitada, nii et kõik bussiliinid sõidaksid oma linnaosast kesklinna kokku ja tagasi. Tartu ühistranspordiliinid võiksid tema sõnul moodustada omamoodi karikakraõie.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Tartu transport tuleks ümber korraldada nii, et see hõlmaks äärelinnu, millest iga bussiliin tooks kesklinna välja ja linnaosad oleks omakorda ühendatud ringikujuliselt ühendatud. Nii saab inimene, kes jääb ühest bussist maha, astuda kõrvatänavasse ja kesklinna sõita.“

Särg ütles, et Tartus on vaja kaasajastada ka linnalähirongide süsteemi. „Tartu-Elva ja Tartu-Jõgeva rongid peaksid olema elektriliinid. See tagab kiire ühenduse Tartu satelliitlinnade vahel, nii nagu on Tallinnaga ühendatud Keila, Pääsküla ja Aegviidu,“ ütles Särg, andes mõista, et nõudlus selliste liinide vastu on suur. „Elva-Tartu raudteeliin on üks kahest kasumlikust raudteeliinist Eestis.“

Valimisdebatil tuli jutuks ka võimalik puidurafineerimistehase rajamine Tartusse. Praeguses faasis, mil puuduvad mõjuanalüüsid, seisab EKRE tehase rajamisele vastu.
„Me oleme selle tehase kohta näinud väga professionaalselt tehtud reklaami, milleks on kulutatud nimetamisväärne hulk raha. Aga reklaami asemel oleksin tahtnud näha keskkonna- ja majandusanalüüse. Kuna reklaam neid ei sisalda, siis tekitab see umbusku ja sunnib küsima, kas meile ei taheta Tartusse tekitada mingisugust nähtust, mille mõju pole hoopiski nii hea, kui reklaamiga püütakse meile väita. Meie seisukoht on skeptiline. Praegu ütleksime tehasele ei.“

Särg soovitab tehase rajada hoopis tihedama metsastusega Valgamaale, kuivõrd Tartus on metsa Eesti maakondadest kõige vähem, mistõttu poleks see asukohana tooraineks puitu tarvitavale tehasele otstarbekas. „Metsa rafineerimistehas on mõistlik teha sinna, kus metsa tõepoolest on, see tähendab Valgamaale,“ ütles Särg.

Saatejuhid Andres Kuusk ja Ainar Ruussaar võtsid valimisdebatis jutuks ka EKRE idee tuua Tartu linnaruumis rohkem nähtavale kohalike luuletajate tekste ja kunstike töid.
Särg selgitas, et luuletajate tekste on toodud avalikku ruumi paljudes linnades. „Külastasin üht Hispaania 20 000 – 30 000 elanikuga väikelinna, kus näeb ühe selle linna poeedi teksti raekojaplatsil. Tartus on seni välja pandud luuletaja Indrek Hirve tekst, aga Tartus on palju toredaid luuletajaid ja kirjanikke, kelle jäädvustamine linnaruumi oleks õige ja ilus. Et saaksime aru, et elame vaimselt heas keskkonnas,“ kõneles Särg.

Kui debatt jõudis teemani, kuidas tuua Tartusse rohkem inimesi, märkis Särg, et Tartu ei pea tingimata elanike arvu poolest paisuma. „Maailmas on kümneid ja sadu suuri linnu, kus inimesed tegelikult elada ei taha. Oluline on elukvaliteet. Meie ütleksime, et pigem teeme Tartu paremaks, kvaliteetsemaks. Tartus ei pea olema 100 000 inimest, olgu näiteks 95 000, aga olgu see linn korralikult hallatud. Olgu linn puhas, linnaelanikel head töökohad ja puhkevõimalused tagatud.“

Vaata kogu debatti ETV kodulehelt!

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused