Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Indrek Schwede Helmetest: “Eestis pole teist nii laia silmaringiga karismaatilist poliitikutepaari”

-
18.08.2023
MART JA MARTIN HELME

Tänasest Postimehest leiab ajakirjanik Indrek Schwede arvamusloo pealkirjaga „Ka Helmeid peab kiitma“. Võiks arvata, et tegu on irooniaga, kuid ei. See on midagi, mis paneb küsima, kas peavoolumeedias hakkab jää murduma.

Näiteks saab tugevalt kiita rahvuskonservatiivide hittsaade „Räägime asjast“, mis on „on hoogne ja särtsakas, värvikaid võrdlusi ja kujundeid pilduv aruanne oma valijaile“.

Veel kirjutab autor: „Kriitika poliitiliste vastaste suunal on teravasõnaline ja asju öeldakse otse. Väide, et ausaid ja julgeid poliitikuid pole olemas, ei vasta tõele. Helmete jutt ei pruugi meeldida, aga nad ei keeruta. Samas pole nende otsesõnalisus tingimata robustne.“

Tuuakse välja ka tõik et rivaalide kiitmisegagi polda kitsid.

„Helmete empaatiavõime on veenev – oskus panna end tavalise inimese rolli ja kirjeldada eluolu nende silmade läbi. Sageli toestatakse seda näidetega isiklikust elust ja ajast, kui ei oldud majanduslikult heal järjel. Hästi tajutakse, milliseid probleeme või poliitikaelu telgitaguseid peab kuulajale paremini selgitama, mis on seadustes n-ö pisikeses kirjas ja mida üks või teine otsus kaasa toob,“ lisab Schwede.

Ja veel: „Eestis pole teist nii laia silmaringiga karismaatilist poliitikutepaari, kes kahe peale katavad ära peaaegu kõik eluvaldkonnad (vahest ainus lünk on sport). Nende intellektuaalse üleoleku muudab suuremaks teiste tipp-poliitikute kitsam haare ja kipsis olek, mis väljendub poliitkorrektsuses, ideoloogilistes krampides ja, nagu valimiste järel teame, valetamises. Küllap seda allajäämist Helmetele tajutakse, mis võimendab soovi neid naeruvääristada ja isoleerida.“

Lõpuks jõutakse tõdemuseni, et „meie riigis on tähtsam see, kes midagi ütles, kui see, mida öeldi“. Samuti märgitakse ära nende poliitiline vaist ja ettenägelikkus.

 

Loe lisaks:

https://arvamus.postimees.ee/7836427/indrek-schwede-ka-helmeid-peab-kiitma