Infotunnis muutusteta: peaminister Kaja Kallas vassis ja valetas jätkuvalt

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
Kaja Kallas saab kodurahu olukorras rahumeeli oma poliitikat jätkata.

Kolmapäevases infotunnis loopis peaminister Kaja Kallas valesüüdistusi ega suutnud ärritununa sündmusi adekvaatselt analüüsida. Seda ta ei suuda ka rahulikuna.

Esimesena süüdistas Kaja Kallas EKRE-t meeleavalduse korraldamises ja politsei ründamises. “Mina tahaksin teilt vastu küsida, et kas teil häbi ei ole. Kas teil ei ole häbi? Rünnates Eesti politseid, ründate te tegelikult Eesti riiki,” karjus Kaja Kallas vastuseks Helle-Moonika Helme küsimusele, kas ta kiidab politsei jõukasutuse meeleavalduse vastu heaks.

See sundis EKRE aseesimeest Mart Helmet täpsustama: “EKRE erakonnana ei olnud ühegi möödunud neljapäeval korraldatud meeleavalduse taga. Meie ei korraldanud ei SAPTK-i meeleavaldust ega autokolonni. Me ei osalenud, välja arvatud Martin Helme, kes käis SAPTK-i meeleavaldusel kõnet pidamas. Me ei osalenud nendel meeleavaldustel. Meid süüdistada milleski käe tõstmises, korra rikkumistes – see on absoluutselt kohatu.  Peaministril peaks olema häbi ja ma nõuan peaministrilt vabandust oma erakonna nimel, kuna ma olen erakonna aseesimees.”

Peaminister jätkas oma loogikaga: “Proua Helme internetis kaitseb kõike seda ja õigustab kõike seda, nii et mul on täiesti õigustatud küsimus temale. Järelikult te olete ju sellega seotud.”

Järgmine vale Kaja Kallaselt: “Mitte nii, nagu kui teie olite valitsuses ja oli esimene koroonalaine, kus meeleavaldused olid keelatud ja mitte keegi ei tohtinud tulla tänavatele meelt avaldama.”

Jüri Ratase teise valitsuse ajal polnud meeleavaldused keelatud. Olid koroonapiirangud, mis panid keelu teatud suurustes rahvakogunemistele, kuid meelevaldused polnud keelatud põhjusel, et “meelt avaldada ei tohi”. Stenbocki maja ees käisid lesbid-feministid, kuid politsei neid kunagi ei puutunud.

“Politsei ei ole jõudu kasutanud. /…/ Eesti politsei on käitunud väga-väga rahumeelselt,” väitis Kaja Kallas. Seepeale ütles Mart Helme: “Valesid tuleb siin eelkõige peaministri suust ja kui ta ütleb, et ta on videoid vaadanud, siis ta on valesid videoid vaadanud. Me kavatseme kollaaži kokku panna ja me kutsume teid ka hea meelega oma fraktsiooni, et te vaataksite, kuidas koer istub pikali paisatud inimese rinna peal, kuidas kiirreageerija läheb, tõmbab selja tagant inimese pikali, kuidas kiirreageerija läheb ja virutab inimesele rusikaga rindu.”

Mart Helme rääkis ka lahendusest: “Politsei alustas provokatsioone sellest, et pani Toompeale viivad teed kinni. Oleks piisanud, kui oleks valimisteenistuse maja juures pandud tee kinni. Kõik autod oleks mahtunud ära Toompea tänavale, Wismari tänavale, Falgi teele Kiek in de Köki poole viivale teeharule. Kõik autod oleks ära mahtunud ja provokatsiooni poleks olnud.”

Kaja Kallas pani enese teadmata paika ka need, kes väidavad, nagu oleks intsidendid toimunud meeleavaldusel. “Oli kaks erinevat asja. Üks oli registreeritud meeleavaldus, mis oli Toompeal, tõepoolest. Ja siis oli autokolonn, mida ei olnud registreeritud.” Teatavasti väitis näiteks Reporter, et intsidendid toimusid meeleavaldusel.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused