Inimõiguste Keskus algatab järjekordse sorosliku pealekaebamiskampaania ehk oodatud on Stroomi ranna lood

Eesti,
- Updated
©AFP/Scanpix
Ajal, mil Süürias rikutakse tõsiselt kõiki inimõigusi, korraldavad täissöönud Lääne ideoloogiaaktivistid kampaaniaid, kus otsitakse tikutulega taga kellegi väidetavaid “inimõiguste rikkumisi”. Pilt on illustratiivne.

Paljud ilmselt mäletavad, kuidas Inimõiguste Keskus lõi 2017. aastal Pavlik Morozovi äpi ehk “ainulaadse raporteerimise platvormi, mis keskendub vaenukuritegudele ja online-vaenukõnele, mis on suunatud LGBTI inimeste vastu ja/või inimeste vastu, keda arvatakse kuuluvat LGBTI kogukonda.”

Nüüd on sama seltskond teinud uue pealekaebamisalgatuse: Eesti Inimõiguste Keskus koos erinevaid vabaühendusi liitva võrdse kohtlemise võrgustikuga kogub inimeste kogemusi ja arvamusi seoses inimõiguste olukorraga Eestis, vahendab BNS.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Lugusid saab jagada, vastates lihtsale veebiküsitlusele ja osaledes maakondlikel aruteluõhtutel üle Eesti. Kogutud infole tuginedes esitab võrgustik juulis Eesti kolmanda korralise inimõiguste ülevaatuse raames ÜRO-le variraporti, seisab uudises.

Kui vaadata seda, kuidas Eestis on loodud teadlikke libauudiseid “rassistlikest rünnakutest” a la Mary Jordan-Kross, siis võib eeldada, et inimõiguste rikkumisi “leitakse” ja kui mitte, siis mõtlevad Krossid, Hindriksid, “kahesajatajad”, kõigieestlased, ellgeebeeteelased ja marufeministid neid ise ohtralt välja. Selline aktsioon oleks tõsiseltvõetav, kui seda korraldaks sõltumatud, mitte vasakideoloogilised organisatsioonid.

Eesti Inimõiguste Keskuse juht Egert Rünne sõnas, et vastukaaluks Eesti riiklikule raportile esitab võrdse kohtlemise võrgustik ÜRO-le omapoolse aruande. “Kui välisministeeriumi raport on vaade inimõigustele riikliku pilgu läbi, siis valitsusväliste organisatsioonide roll on viia rahvusvahelisele tasandile just rahva hääl,” lisas Rünne.

Inimõiguste keskus pole riiklikust raportist ilmselt piisavalt intriigi leidnud ja soovib nüüd ise need “üles leida”. “Ülevaatusel on Eesti maailma riikide suurendatud tähelepanu all ja variraport võimaldab tuua Eesti riigi inimõiguste kitsaskohtadele rahvusvaheline tähelepanu,” väidavad aktsiooni algatajad. Ehk siis soovitakse “natsiriigi” mainet kõigutada – algatajad on ju valitsusvastasest leerist.

Aktsiooni on kaasatud küll ka Puuetega Inimeste Koda ja Lastekaitse Liit, kuid nemad peaksid oma tegemised Inimõiguste Keskusest eemal hoidma, et ei juhtuks nii, nagu see oli sotsiaalministeeriumi “samapaljuinimesed” kampaaniaga, kus homoideoloogia varjutas tegelikud tähelepanu vajajad.

“Selleks, et variraport peegeldaks ausalt Eesti olukorda, tugineb see lisaks ekspertide kirjutatud aruannetele ka sellele, kuidas rahvas inimõiguste olukorda riigis hindab,” väidavad korraldajad. Seega siis proovitakse kindlas ideoloogilises keskkonnas läbi viidavat aktsiooni näidata kui “rahva häält”.

Tegelikult võiks ju inimestele soovitada, et nad lööksid kampaanias kaasa: kirjutage inimõiguste keskuse veebiküsitluses sellest, kuidas käitutakse hooldekodudes vanainimestega; kuidas kohtutäiturid võtavad inimestelt kogu nende sissetuleku, jätmata midagi äraelamiseks; kuidas oma riigis ei saa enam riigikeelega hakkama, ja nii edasi.

Ilmselt on see siiski mõttetu, sest uudise lõpp ütleb: “Võrdse kohtlemise võrgustiku projekti VÕIVIK rahastab Euroopa Majanduspiirkonna toetuste Aktiivsete Kodanike Fond, mille operaatoriks Eestis on Avatud Eesti Fond koostöös Vabaühenduste Liiduga.” Elementaarne, Soros!

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused