Inspektsioon algatas Sarapuuga seotud osaühingu ja Tallinna linnafirma suhtes uurimise

Eesti,
- Updated
Tallinna prügila

Keskkonnainspektsioon alustas 26. mail haldusmenetlust, et selgitada Tallinnas Nõmme linnaosas toimuva korraldatud jäätmeveo vastavust jäätmeseaduse nõuetele. Küsimus on eeskätt osaühingu Baltic Waste Management OÜ (BWM) ja Tallinna jäätmete taaskasutuskeskuse allhanke lepingu ulatuses, milliseid kohustusi näeb see lepingupooltele ette, teatas keskkonnainspektsioon.

Hetkel on see ebaselge, sest tegu on suulise lepinguga, mistõttu on kahtlus, et allhankega üritatakse varjata tegeliku korraldatud jäätmeveo üleandmist linna ettevõttele, märkis inspektsioon.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kuna linnavalitsuse ja asutuste selgitused lepingute ja jäätmekorralduse osas on vastuolulised, saadab inspektsioon Tallinna keskkonnaametile, Tallinna jäätmekeskusele, Tallinna jäätmete taaskasutuskeskusele ja Tallinna endise abilinnapea, ärimees Arvo Sarapuuga seotud osaühingule Baltic Waste Management (BWM) kirjaliku päringu, milles palub selgitada lepingute sisu, allhanke ulatust ja vastavust jäätmeseaduse nõuetele.

Pärast asjaolude täpsustamist selgub inspektsiooni poolse haldussunni rakendamise vajadus, arvestades prügiveo kui elutähtsa teenuse toimivust.

Lisaks on keskkonnainspektsioonil osaühingu Baltic Waste Management (BWM) suhtes käimas väärteomenetlus, mis on seotud loata tegevusega käesoleva aasta 1. märtsist kuni 11. aprillini.

UU/BNS

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused