IRL-i kuuluv Türi vallavanem võttis maksumaksja palgale töötu parteikaaslase

Eesti,
Arvi Niglas, Elar Niglas, Pipi-Liis Siemann (punapea)
©UU
Arvi Niglas, Elar Niglas, Pipi-Liis Siemann (punapea)

IRL-i  liikmest vallavanem Pipi-Liis Siemann võttis Türi vallas oma abiks tööle IRL-i liikmest Käru valla – see liideti haldusreformi käigus Türi vallaga – endise vallavanema Elari Hiisi. Kõnealune ametikoht pidi algul kandma nimetust abivallavanem, kuid opositsiooni vastuseisu tõttu otsustati nimetada vallavanema abiks.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) Türi vallavolikogu liige ja EKRE kohaliku osakonna juht Elar Niglas ütles, et on tavapärane, kui valitsev koalitsioon loob oma eesmärkide elluviimiseks abivallavanema koha, kelle ametiaeg on seotud vallavanema omaga. “Tänases olukorras on aga loodud poliitiline ametikoht mitte täitevorganisse vaid ametiasutusse juhtivametnikuna. Opositsiooni arupärimisele vastates märkis vallavanem Pipi-Liis Siemann, et tegemist saab olema apoliitilise ametikohaga ja sobiv inimene leitakse konkursi teel. Reaalsuses on aga ametikoha tööülesanded sellised, mida tavapäraselt täidab poliitiliselt valitud abivallavanem. Jääb mulje, justkui sooviti poliitiline ametikoht vallavalitsuse, kui ametiasutuse struktuuri kinnitada. Tegemist on võimupartei ilmselge sooviga vallavalitsust politiseerida ja erakondlikku toiduahelat kosutada. Konkursi puhul oli tegu vaid näitemängu ja inimeste petmisega. Sellised arengud panevad igal juhul muretsema valla juhtimises toimuva pärast. Küsimus on selles, kas peale jääb arengule ja väärtuste kaitsele orienteeritud või grupihuvidele suunatud kohalik omavalitsus,” märkis Elar Niglas.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused