IRL-i liikmest praost Toompuu võitleb koos sotsidega Rakvere homofestivali eest

Eesti,
- Updated
homotrall

Rakvere volikogu otsustas toetada 1300 euroga LGBT+ filmifestivali MTÜ SevenBow kaudu, mida juhivad festivali korraldavad homoaktivistid.

Toetamise poolt olid kõik volikogu erakonnad – IRL-i fraktsioon, sotsiaaldemokraadid, Reformierakond ja Keskerakond. Vastu hääletas üksnes üks erakonnatu ja üks Reformierakonna liige. Enamus hääletas poolt hoolimata tõigast, et käesoleva aasta veebruaris oli festival napilt rahast ilma jäänud. Raha kulutati festivali ajal “eelarvamustest rääkiva teatrietenduse” ja klaverikontserdi jaoks.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

LGBT festivali kõige innukamaks kaitsjaks ja toetamise eestvedajaks volikogus on Rakvere Kolmainu koguduse vaimulik Tauno Toompuu, kes on IRL-i liige ja kultuurikomisjoni esimees. Toompuu ütles, et “teab ka oma koguduses inimesi, kes on kooseluseadust kasutanud ning kellele see on olnud abiks”.

Samuti on ta väljendanud seisukohta, et filmifestival ei mõju Rakverele kuidagi halvasti, sest kahtlemata on inimesi, keda see teema puudutab ja huvitab. Toompuu on ka EELK Konsistooriumi assessor ja Viru praostkonna praost. Toompuu võitluslik hoiak homofestivali kaitsel väljendus ilmekalt ka selles, et veebruaris toimunud hääletuse ajal marssis ta solvunult saalist välja, kui nägi, et jääb festivali toetamise osas vähemusse.

IRL-i aktivisti käitumine on hämmastav ka seetõttu, et samal istungil, kui homofestile raha leiti, jäid palju teised taotlused lati alla. Nii keelduti raha andmast linna esinduskoori Solare sõidusoovile jõululaulude konkursile Bratislavasse, mille kulu oleks olnud 2000 eurot.

EKRE liikmed protesteerisid homopropaganda aktiviseerumise vastu telgikampaaniaga Rakvere tänavatel, mille käigus jagati lendlehti ja tehti selgitustööd.

EKRE linnapeakandidaadi Anti Poolametsa sõnul on jahmatav see, et koos sotsidega sallivusest jutlustavatel IRL-i liikmetel ja pastor Toompuul on siis suu vett täis, kui lasteaedu ja koole homopropagandaga rünnatakse.

„Neid ei häiri, kui Rakverele homopealinna staatust külge kleebitakse. Nad ei võtnud ka siis sõna, kui alaealist last kasvatav teatrikino koristaja Innele Õispuu töölt minema löödi, sest avaldas facebookis festivali kohta kriitilist arvamust,” ütles Poolamets.

LGBT ühingu haridusspetsialist Maret Ney kutsus hiljuti õpetajaid festivalile minema klasside kaupa ja ainetundide ajast. Seepärast pole ime, et enamuse festivali filmide vanusepiirang oli üksnes 12-14 aastat, vaid ühe erandiga. Festivali peamiseks rahastajaks on Prantsuse saatkond 20 000 euroga.

UU

Fotol homoaktivist Teet Suur, sots Eiki Nestor ja festivali korraldaja Keijo Soomelt Rakvere Teatrikino ees 6. oktoobril.
Foto: Innele Õispuu

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused