Isamaa hääletas finantsinspektsiooni nõukogu liikme kohalt maha mehe, keda Skandinaavia rahapesupangad kardavad

Eesti,
- Updated
©UU
Hannes Veskimäe

Neljapäevasel valitsuse pressikonverentsil küsis Katrin Lust rahandusminister Martin Helmelt: “Rahandusministeerium tegi ettepaneku Hannes Veskimäe finantsinspektsiooni nõukogu liikmeks nimetada. Me teame, et Veskimäe on võtnud väga teravalt sõna Skandinaavia pankade osas. Täna hommikul valitsus otsustas, et Veskimäe ei sobi. Kes oli tema kandidatuuri vastu?”

“Tõepoolest, Hannes Veskimäe oli minu algses ettepanekus sees, ja kui see oleks ainult rahandusministri käskkirjaga tehtav otsus, siis oleks see nii ka läinud. Aga see on valitsuse tehtav otsus, mis tähendab, et kõik valitsuse liikmed ja kõik valitsuse osapooled peavad otsusega nõus olema ehk otsus peab olema konsensuslik. Üks valitsuse osapool võttis mõni nädal mõtlemisaega ja jõudis järeldusele, et nad ei soovi sellist inimest seal seal nõukogus näha,” vastas rahandusminister.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Kas see oli Isamaa, kes oli vastu?” päris Katrin Lust.

“Mis me siin ikka keerutame, see oli Isamaa,” nentis Martin Helme. “Partneri sooviga tuleb arvestada. Selgitasime üksteisele veel üle oma positsioonid eelnevalt selle nädala alguses, miks nii võiks olla või mitte, aga nad jäid oma seisukohale kindlaks, et kindlasti on olemas paremaid, väga häid teisi kandidaate. Leidsin siis väga hea teise kandidaadi.”

Miks Isamaa on mehe vastu, keda kardavad Skandinaavia pangad, kellest osa on rahapesuga seotud, teab ilmselt vaid Isamaa ise. Koalitsioon kinnitab seega mehe, kellega kõik nõus on.

Kes on Hannes Veskimäe? 

Kümme aastat Eesti pankades töötanud Veskimäe ärritas pangajuhid üles seoses pangatöötajate ametiühinguliikumise eestvedamisega ja oma raamatuga „Vabariigi vaenlased ehk meenutusi vastupanuvõitlusest Skandinaavia kapitali kolonialismi vastu Eestis aastatel 2006–2018“, mille avaldas Anti Hegemooni varjunime all.

Raamatus paljastab Veskimäe Eesti panganduse petuskeeme ja küünilist suhtumist klientidesse. Veskimäe pani kirja oma kogemused ja mõtted sellest, kuidas võimu teeniv eliit rikastub ning tavaline inimene pahaaimamatult kannatajaks jääb.

On täiesti arusaadav, miks mõjub Veskimäe pankuritele (ja, nagu nüüd selgub, ka erakond Isamaale) nagu härjale punane rätik.

Hannes Veskimäe oli kevadel Andres Raidi vestlussaate “Serviti” külaline. Vaata saadet siit: “SERVITI”: Ekspankurist “vilepuhuja”: eestlaste vaesumine on olnud pikk ja sügav, “hea elu” on vaid fassaad

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused