Isamaa libaparempoolsed astuvad vihaselt otsedemokraatia ja traditsioonilise pere vastu

Rubriik Eesti On
©Uued Uudised
“Vana vettinud mäger” Siim Kiisler lubab Isamaad uuendama hakata.

Isamaa Parempoolsed ei toeta abielu määratlemise rahvaküsitluse korraldamist, kusjuures selgitused on neil täiesti vasakliberaalidele omased.

“Igasugused populistlikel kaalutlustel korraldatavad hääletused ja referendumid juhivad tähelepanu kõrvale riigi tegelikest probleemidest, eskaleerivad konflikti ühiskonnas ja suurendavad äärmuste kõlapinda,” märgivad Parempoolsed BNS-ile saadetud  avalduses. “Arvamuste paljusus on demokraatlikus ühiskonnas normaalne, küll pole normaalne nende kehtestamine teerulli meetodil.”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Seega eitavad Parempoolsed täielikult rahvahääletusi kui demokraatia vormi, pidades rahva tahet “teerulliks” – ja kuidas peaks nende arvates defineerima “populistlikku” rahvahääletust? Šveitsis toimuvad sellised referendumid sageli – näiteks septembris oli hääletus selle üle, kas riik peaks loobuma Euroopa Liiduga sõlmitud lepingust, mis sätestab inimeste vaba liikumise. Sedagi võib populistlikuks pidada, aga rahvas saab ikkagi hääletada.

Populistlik on just Parempoolsete jutt a la “…juhivad tähelepanu kõrvale riigi tegelikest probleemidest.” Millised on need “tegelikud probleemid”, kui eluandev mehe-naise abielu seda enam pole?

Täiesti absurdne on libaparempoolsete arvamus: “Mis takistab mõnel erakonnal alustada kampaaniat, et panna rahvahääletusele näiteks riigikeele ja kodakondsusküsimused?” Need on juba põhiseaduslikud momendid ja seda ei saa ükski erakond isegi mitte algatada. Kui just Parempoolsed ei kingi Siim Kiisleri kombel eestlust ja kodakondsust igale ukrainlasele ja neegrile – siis võib tõesti see juhtuda.

“Iga asja jaoks on õige aeg ning on selge, et hetkel pole riigikogus laiapõhjalist konsensust, et abielu ühes või teises suunas defineerida,” kirjutavad libaparempoolsed., kes ilmselt ei taha märgata, et just praegu on viimane aeg normaalne abieluvorm igal võimalusel kinnistada, sest “kõik-kõigiga”-vorm tungib peale.

Isamaa libaparempoolsed tunduvad olevat vägagi piiratud mõttelaadiga, kui nad leiavad, et ühiskond ei märka, kui vähe on nendes tõelist parempoolsust ja kui haledad on nende populistlikud kiljatused.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused