Isamaa uus tiib leiab, et põhiseaduslik kõrgeim võim ehk rahvas peab omama vähem võimu

Eesti,
- Updated
Eesti lipp, sinimustvalge, Pikk Herman

Kommenteerides Isamaa erakonna sees sündinud “sisepartei” asutamist, ütleb riigikogu põhiseaduskomisjoni esimees Paul Puustusmaa (EKRE), et selle seltskonna sõnum kõlab justkui põhiseaduslik kõrgeim võim ehk rahvas peab omama vähem võimu.

Ta lisas, et kui asutajate hinnangul teeb klassikaline parempoolsus Eestis vähikäiku, siis on kaheldav, kas selleks pidi tegema Isamaa sisse uue partei – ehk piisanuks erakonna Isamaa enda tugevamast poliitilisest käitumisest selmet parteid tükeldama hakata. „Kahtlusi tekitab sellise sisepartei loomine ka Isamaa tervise osas,“ lisas Puustusmaa.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Erakonna Isamaa uue ühenduse Parempoolsed manifestis esitatakse põhilises lääne senise poliitilise peavoolu usutunnistus. „Selles pole midagi uut või parempoolset, pigemini kohtame siin ammu hapuks läinud vasakliberaalset retoorikat,“ leiab kolumnist Veiko Vihuri Objektiivis.

Isamaa uue tiiva vasakliberaalsus näib meeldivat ka reformierakondlastele, kes kutsuvad „parempoolseid“ enda hõlma alla.

Üks tipporavaid Kristen Michal hõiskas uudist kuuldes kohe – tere tulemast koju. Samas stiilis jätkab mangumist Reformierakonna juht Kaja Kallas.

Samas on autoriteetne ja suhteliselt erapooletu poliitikavaatleja Toomas Mattson sotsiaalmeedias avaldanud järgmist: „Kuna ma vaatan poliitikat eemalt ega tunne poliitikute ja parteide omavahelise suhtlemise tavasid, siis ilmselt seepärast tundub mulle mõnevõrra arusaamatu, miks opositsiooni juhtpartei annab Isamaa suunal kõige kõrgemal tasemel kogu aeg ajakirjanduses mingeid “tulge üle, saate kõhud täis ja jõuluks koju” stiilis ütlusi. Mõne mu sõbra mulje järgi on see tajutav kohati suisa mangumisena – tehke ikka hoopis meiega, meiega on ikka õigem ja parem jne. Eneseväärikus on oluline. Ja tavaloogikast lähtudes näib see ka tulemuse seisukohast pigem kontraproduktiivne, sest mistahes võimalikule partnerile on korrektne jätta iseotsustamise väärikus ja vältida partneris tunde teket, et oma valikuid tehes tuleksid nad kellegi teise juurde, kes siis näitab üles armulikkust reitinguprobleemiga partneri suhtes.“

Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder andis intervjuu Delfile ja sealt selgub, et Isamaa räägib koalitsioonilepingule vastu, näiteks parempoolsete manifest teeb rahvahääletuse idee maatasa.

Vaatlejate hinnangul minevikku kinni jäänud Isamaa võitleb reitingutabelis valimiskünnisega, viimatiste tulemuste järgi oli see 6 protsenti, rahvahääletuse ehk otsedemokraatia eest võitleval ja populaarsuselt teise erakonnana oli see EKREl näiteks 18 protsenti.

10 commentsOn Isamaa uus tiib leiab, et põhiseaduslik kõrgeim võim ehk rahvas peab omama vähem võimu

 • Avatar

  Või nemad ”leiavad”, et võim ei pea olema rahva käes, kelle käes siis, ”isamaalike” reeturite käes või. Mina leian, et sääraseid äraanjaid võib ”leida” ainult prügikastist. Müüdavad juudad, kuidas te veel nimetate ennast ”Isamaaks”.

 • Avatar
  Satanisgod.org

  Pole rahval midagi kobiseda, kui “jumala” poolt väljavalitud Lotman soovitab valgetel inimestel teise põse ette keerata, nagu ka juudi sohipoeg jeesus käskis, siis tuleb seda teha.

 • Avatar

  Päris häbitud, koos võideldi välja pensioni sammas ja nüüd nuga selga rahvahääletusele, mis seltskond seal koos ometi on. Seeder ise ka nagu kaheotsaga reptiil. Vikerraadios kinnitas, et tema ongi seal taga, asi otsustatud, vaja valitsus lõhki ajada. Tublid, olete manalatee valinud, eks siis selle ka saate Isamaa häbistamise hinnaga.

 • Avatar

  Pole see “isamaa” kunagi olnud rahvuslik erakond, ei saa unustada ega jätta märkamata mis hakkas siis toimuma kui see laari ja vabamüürlaste närune bande võimule kombineeriti. Kõik hakkas toimuma välisperemeeste juhtnööride ja käskude järele, eesti rahva hävinguks.

 • Avatar
  Isamaast on kadunud igasugune väärikus

  Isamaa on kindlasti väga paljude silmis alatult käitunud: kas nüüd, kui partnerid olid nõus täitma nende valimislubadust (mis võib vaid oma volitusi alaliselt ületava presidendi tõttu seadustamata jääda), siis algas Isamaa jaoks “õige aeg” teiste koalitsioonipartnerite lubadustele kaikaid ette veeretada ja koalitsioonilepingut mitte täita??? Alatu, müüdav tegevus riukaliku ja ebaausa lepingupartneri poolt! Isamaa tegevust jälgides on arusaadav, kes kultiveerib Eestis kahepalgelisi ja pugejalikke inimesi, kes on valmis rahva elementaarsete õiguste vastu astuma. Isegi reffid ja sotsid jäävad neist maha, sest ei varjagi oma soove ja taotlusi ning “omadusi”. Isamaa nimi ja teod, sõnad ja tegelikkus on aastaid olnud karjuvas vastuolus. Ja “palju õnne”! – sellise kahepalgelise, isegi EV PS-i-vastase sammuga (vt nn “parempoolsete” tegevuse sisu!), mis on juhitud äärmuslusest, demonstreeriti lõplikult oma ebaväärikat sisu rahvusriigi ja rahva suhtes.

 • Avatar

  Tartu Ülikool. Seminar.

  Õppejõud: Kellele kuulub Eesti Vabariigis võim?

  Tudengid (vaikivad nagu tavapäraselt kombeks)

  Mina (küsimust täpsustades): Kas tegelikult või ametlikult?

  Üks tudeng purskab naerma. Teised kontrollivad etiketinõudeid järgides oma emotsioone. Mõned pole küll enam meiega, sest nad on uppunud Facebooki ning jätnud meiega vaid oma füüsilised kestad nagu Krabat, kes käis ka hingederännakul. Küll mitte Facebookis.

  Õppejõud: Mida ütleb Põhiseadus?

  Tudengid (jätkavad kombekohast vaikimist)

  Õppejõud (ärritunult): Kõrgeima riigivõimu kandja on rahvas!

  Auditooriumis ei usu seda vast tegelikult mitte keegi.

  • Avatar

   Siis on veel isegi hästi…

   Hullem lugu oleks, kui usuks…
   🙂

  • Avatar

   Rahatotalitaristliku-plutokraatliku EU ühiskatla-impeeriumi koosseisus kuulub Eestis kunagise ENSV territooriumil võim plutokraatidele, ennekõike Läänemaailma valitsejatele – USA-Euroopa suuroligarhide domineerivale maffiagrupeeringule ja sellega seotud võimukeskustele ning ideoloogidele (sorosfashistidele-rassistidele) ja näpuotsaga antud suuruses kohalikele plutokraatidele.

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused