Isegi Meelis Atonen oli sunnitud Martin Helmet kiitma

Eesti,
- Updated
©UU
Martin Helme koos erakonna parlamendisaadikutega.

Rahandusminister Martin Helme märkis Kuku raadio saates “Nädala tegija”, et eelmiste eelarvetega tekitatud struktuursest miinusest on nüüd riigieelarves lahti saadud, kuid hoiatas majanduses eesseisvate raskemate aegade eest.

Järgmisel nädalal peab valitsus riigieelarve riigikogule arutamiseks andma. Helme sõnul võib rahulolevalt tõdeda, et miinusest riigieelarves saadi lahti. “Alustasime suure miinuseaugu täiskühveldamisega mais, see jätkus septembris, Võib rahulolevalt tõdeda, et sellega oleme hakkama saanud. Oleme kulusid kokku võtnud, tulusid paremaks saanud. Ühest küljest on olnud vaja klaarida miinuseid, samas viia ellu valijatele antud lubadusi,” rääkis Helme.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Tagantjärele saab öelda, et (Jüri) Ratase esimese valitsuse tulemisega muutus Eesti majandus kuumemaks. Ka SKP suurenemine jääb aega, kui toimus valitsuse vahetus. Ratase (esimene) valitsus asus usinamalt kulutama ehk majandust üles kütma, aga sellel on nüüd tagajärjed,” rääkis Helme. “Siis kui majandus on täistuuridel, valitsus kütab juurde; siis tsükkel pöördub, valitsus kärbib ja see omakorda jahutab majandust,” tõi ta näite senisest käitumisest.

“Kuidas teha nii, et valitsuse käitumine oleks õigeaegne? Lükkan käima suuri infrastruktuuriinvesteeringuid, mida saab ehitama hakata aasta-kahe pärast, ja see on periood, kus on vaja hakata rohkem kulutama, et tasakaalustada majanduse jahtumist. Kui hakkame alles siis planeerima, kui majanduse kukkumine käes, siis võimendame (negatiivset) tsüklit” rääkis Helme.

“Kui majanduse jahenemine kätte jõuab, peab valitsus olema valmis majandust stimuleerima. Selleks on valitsusel paar-kolm võimalust. Esiteks suurendada investeerimiskulutusi – põhiliselt infrastruktuuri, sest seal on investeeringul nii regionaalne mõju kui mõju ka maksulaekumistele. Teiseks saab soodustada tarbimist, seda saab teha nii, et vähendame tarbimismakse,” lausus Helme.

Saatejuht Meelis Atonen kiitis Helmet ja nimetas teda teiseks Jürgen Ligiks, mille peale Helme märkis, et seda poleks pidanud saatejuht tegema, sest see võib põhjustada tema valijate pahameeletormi.

UU

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused