Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Isegi vastased saavad nüüd aru, et EKRE ajas õiget asja, mille järgmine valitsus ära nullib

-
21.01.2021
EKRE sümboolika

Peavoolumeedia on hakanud rääkima, et tegelikult oli hulk asju, mida EKRE tegi, asjakohased ja positiivsed. Nüüd võib sellest rääkida, sest enam ju EKRE-t valitsuses ei ole.

Nii kirjutab Delfi toimetaja Raimo Poom, et EKRE ei toonud valitsusse ainult skandaale, vaid tegi värske energiaga ära ka mõned kopitama jäänud asjad.

„Peaks vaatama, kas teistel erakondadel tasuks EKRE valitsuses olemisest midagi kõrva taha panna. EKRE andis vanadele erakondadele ka paar selget õppetundi, kirjutab ta tuues näiteks rahvuskonservatiivide ja eriti rahandusministri ning erakonna esimehe Martin Helme suuna maksupoliitikas.

Raimo Poom: „EKRE-l on valitsemisest ette näidata vähemalt kaks olulist saavutust. Mõlemad puudutavad makse ja kõige tähtsam neist on aktsiisipoliitika: nii alkoholi- kui ka kütuseaktsiisi langetamine.“

Tema sõnul muutus pahedelt võetavate maksude pidev kergitamine kõigi vanade riigikogu erakondade lemmiktegevuseks. Rahvale peeti moraaliloenguid alkoholi halvast mõjust, et siis eelarve puuduolevaid summasid maksukergitustega kokku ajada.

Mäletate, kui EKRE alkoaktsiisi alandas, et lõpetada piirikaubandus Lätis ning tuua tagasi soomlased, hakati süüdistama, et eestlased joovad end surnuks.

Eriti pahedelt võetavate maksude pidev kergitamine muutus kõigi vanade riigikogu erakondade lemmiktegevuseks.

Tegelikkuses läks muidugi teisiti. Rahandusministriks saanud Martin Helme tegi aktsiisilangetuse esimese asjana ära. Koheselt kadusid kiiresti igasugused maksude Lätti viimise algatused. Pinget ja trotsi oma riigi vastu vähendati.

Kütusega sama lugu. Ning seda on nüüd tunnistama pidanud ka Raimo Poom. Ja kaugeltki mitte ainult tema.

Koroonakriisi leevendusmeetmena alandati kütuse- ja energiaaktsiise. Põllumeeste ja autovedajate muret, et aktsiis on Eestis liiga kõrge, oli aastaid lihtsalt ignoreeritud.

„Fakt on, et kuni EKRE tulekuni polnud keegi valmis reaalseid samme astuma. Need asjad tegi EKRE ära,“ sedastab Delfi (sic!) ajakirjanik.

Näiteks on tõsi, et välistööjõu kasutamine suurenes kõigest mõne aasta jooksul märkimisväärselt. Paari aastaga kasvas Eesti lühiajaliste töötajate hulk mõnelt tuhandelt üle 30 000. Sellega on kaasas käinud päris tõsised probleemid: töötajate võimalik ekspluateerimine, maksudest kõrvale hoidmine, töötingimuste rikkumine. Ahvatlused on suured, sest välistöötajad ei tunne olusid. Ja mõned skeemid, nagu renditööjõu kasutamine, on läbinähtamatud.

„EKRE juhtis probleemile õigesti tähelepanu,” tunnistab nüüd ka pidevalt rahvuskonservatiive vaenanud Raimo Poom. Ta toob näiteks sellegi, et EKRE pärandas järgmisele valitsusele 20 aastat kestnud tabu kaotamise. See on maa hindamine, mida kõik vanad parteid on saamatult kinni hoidnud,“ avanesid äkitsi kommentaator Poomi silmad. Hilja juba!

Poom: „Vanadel parteidel on EKRE-lt õppida küll. Ideoloogiast tuleb kaugemale näha, muutuseid tunnistada ja tegeleda ka nende asjadega, mida pole kümneid aastaid puudutatud.“

Kokkuvõttes – tehti õigeid asju, kuid seda tegid „valed inimesed“. Ja sellise suhtumisega jõudsimegi sinna, kus me tänaseks jõudmas oleme.

Reformierakonna poolt nüüd kokku pandav valitsus Keskerakonnaga aga hakkas esimese asjana rääkima maksude tõstmise vajadusest. Esialgu kuulutati läbirääkimiste algfaasis välja küll maksurahu, mida iganes see tähendab, kuid pange tähele, et see kõik muutub õige pea. Ja palju kõikidele meil siin Eestimaal!