Istungit juhatanud Riigikogu aseesimees Siim Kallas hoidus vastsel ministril Kert Kingol kätt surumast

Riigikogu aseesimees Siim Kallas tõestas veelkord Reformierakonna tühisust ja matslikkust.

Tundub, et opositsioon on võtnud üle president Kaljulaidi poolt valitsuse ametisse vannutamisel üles näidatud ebaviisakuse – neljapäeval Riigikogu tööd juhtinud aseesimees Siim Kallas ei läinud uue väliskaubanduse- ja infotehnoloogiaministri Kert Kingo kätt suruma.

Sellega rikkus Siim Kallas elementaarseid viisakusreegleid ja parlamendi traditsioone, mille järgi surub spiiker ametivande ja vastava allkirja andnud ministril kätt. Seda on teinud nii Riigikogu praegune esimees Henn Põlluaas kui ka endine spiiker Eiki Nestor, kes alloleval pildil surub samasse ametisse määratud Rene Tammisti kätt.

Reformierakond nõuab küll EKRE-lt retoorika muutmist ja viisakusreeglite austamist, kuid oravapoliitikud käituvad hoopis ise üdini matslikult. Paljud inimesed on Siim Kallast pidanud vana koolkonna härrasmeheks, kes on daamide suhtes viisakas, kuid ilmselt on Kallas need kombed minetanud ja käitub nüüd hipstermehena.

On arusaadav, et reformierakondlased EKRE-t vihkavad, kuid kogu nende naisõigusluse-juttude juures ei lugenud Siim Kallasele ka see, et uus minister on naine.

Huvitav, kas ka siis, kui Kaja Kallas peaks Riigikogu ees peaministriks vannutatama, hõikaks tema isa ülalt: “Aitäh ja palju õnne! Nüüd on juhatus tänuga valmis vastu võtma eelnõusid ja arupärimisi, kui neid on.”

Kommentaarid