Isuri aktivist pälvis Ilmapuu auhinna

Eesti,
- Updated
dmitri_haraka-zaicev

Neljapäeval otsustas Eesti hõimurahvaste programmi nõukogu anda 2015. aasta Ilmapuu auhind õigusteadlasele, isuri seltsi Šoikula aktivistile Dmitri Harakka-Zaitsevile. Tema teeneteks on isuri kultuuri säilitamine ja arendamine ning isurite traditsioonilise elukeskkonna kaitsmine.

Harakka-Zaitsev põlvneb Soikkola poolsaare isuritest, teatab hõimurahvaste programmi koduleht. Ta on töötanud õppejõuna Peterburi ja Leningradi oblasti ülikoolides ning praktiseerinud ka juristina.

Viimastel aastatel on Harakka-Zaitsev kogunud tuntust, kaitstes aktiivselt Soikola poolsaare isurite õigust traditsioonilisele elukohale. Venemaa plaanib rajada Soikola poolsaarele Laugasuu sadamasse suur tööstuspiirkond, mis ohustaks tõsiselt viimaste vadja külade püsimajäämist.

Isuri küsimustega tegeleb Harakka-Zaitsev nii lokaalselt kui ka globaalselt. Ta esineb ettekannetega teaduskonverentsidel, organiseerib koostööd rahvusvaheliste ja Venemaa ühiskondlike organisatsioonidega, arendab sidemeid Leningradi oblasti ja Peterburi soome-ugri seltside vahel ning esindab isurite huve rahvusvahelisel tasandil.

Ilmapuu auhinnale kandideeris 11 inimest, kelle hulgas oli teadlasi, kooliõpetajaid, kultuuritöötajaid, ajakirjanikke ning teiste elualade esindajaid. Hõimurahvaste programm andis Ilmapuu auhinna välja kuuendat korda, tunnustamaks soome-ugri hõimurahva kultuuriidentiteedi ja püsimajäämisega seotud kodanikualgatuslikku tööd.

Auhinna suuruseks on 2500 eurot. Ilmapuu auhind kuulutatakse välja vadjalaste kevadisel maahinguspäeval (maaentšäüz). Sel aastal langes see 14. maile.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused